logo
27/01
26/01
25/01
2 ...

Зеленський заявив, що Бурба хотів його підставити операцією з «вагнерівцями»

26-11-2021 13:341108

Зеленський заявив, що Бурба хотів його підставити операцією з «вагнерівцями»

Президент Володимир Зеленський заявив, що колишній очільник Головного управління розвідки Василь Бурба так званою операцію з «вагнерівцями» втягував Україну в скандал із Туреччиною.

Про це він сказав під час пресмарафону, відповідаючи на питання журналістів щодо «вагнергейту».

За словами Зеленського, Бурба знав, що його планують звільнити, тому вирішив зберегти своє місце.

«Тоді пан Бурба перший крок зробив – він приніс якусь інформацію, що ми отримали оперативну інформацію щодо ковіду, хто придумав формулу ковіду і формулу вакцини. Він назвав мені цю країну. Запропонував мені передати цю інформацію Росії або китайським колегам», – розповів він.

«Це була операція під назвою Бурба, впевнений, що від товариша Петі. Чому? Тому що у нас тільки тоді почались відносини з США, потужний зʼявився партнер – Туреччина», – додав Зеленський.

За його словами, цій інформації уже півтора роки і він до останнього не хотів так говорити про Бурбу. 

«Але коли він звільнений...Він дрібна людина, яка робить ремонт за 11 млн, СБУшник, який блокував це все (транспорт на Майдані, – Ред.), пропонує мені ковід...Я зробив висновки і хотів людину звільнити. Після цього зʼявляється, і це природно… Петро Олексійович хотів розколу наших відносин зі США, звичайно, передав я медикам всі ці формули, вони сказали, що це нуль», – заявив він, додавши, що після цього Бурба прийшов до нього щодо спецоперації по «вагнерівцям».

«У мене було одне питання, я задав його: «Турецькі авіалінії», Ердоган має знати?», – зазначив Зеленський, зауваживши, що Бурба відповів «ні».  

«Я не хочу вдаватися в деталі, що я не вірю, що це наша операція. У мене відчуття, що нас втягують, я кажу: «От літак, який вилітає з Мінська Турецькими авіалініями, там будуть звичайні люди, більше 100 людей. А ви пропонуєте, щоб знизився літак і ми його приземлили в Україні. А якщо бойовики захватять літак: Може бути? Він відповідає – може. А я кажу: «А може бути, що вони заберуть цей літак і всі загинуть?». А він: «Даже краще. Ми звинуватимо в цьому інших», – заявив Зеленський.

Він додав, що сказав тоді, що це не українська операція, вона не продовжена, він готовий акцептувати всі операції, і цю, якщо все буде детально прораховано і люди не постраждають.

Зеленський вважає, що в Бурби була мета втягнути його в величезний скандал із Ердоганом і президент Туреччини нам би цього ніколи не пробачив.

«Я би ніколи не вʼїхав у цю стіну. Тому я говорив – ми не проводили цю операцію, нас втягнули. Тому що автобусом вони заїхали в Мінськ, їх поселили в резиденцію чи санаторій біля Лукашенка. І коли він зрозумів, що його ідеї були хлопнуті Росією, він вирішив злити цю інформацію в ЗМІ», – додав він.

Зеленський також запевнив, що не давав вказівок керівнику Офісу Єрмаку скасувати чи перенести цю операцію. За його словами, Єрмак не мав таких повноважень.  

«Секретар йому щось сказав? Усі мої розпорядження письмові! Яке розпорядження? Що міг акцептувати Єрмак з приводу операції? У нього немає повноважень. Як він його слухався?», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, колишній голова Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба розкрив деталі отримання вказівки про перенесення спецоперації із затримання бойовиків ПВК «Вагнера». він сказав, що Єрмак від імені Зеленського сказав перенести затримання «вагнерівців».

Як повідомляли, 18 листопада журналістка Яніна Соколова оприлюднила внутрішні документи Головного управління розвідки Міноборони щодо спеціальної операції «Вагнергейт».

За день до того, 17 листопада 2021 року, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat опублікувала звіт про причини зриву спецоперації із затримання у Білорусі російських найманців із ПВК «Вагнера».

І Зеленський, і Єрмак ігнорували численні звернення Bellingcat.

Як відомо, понад 30 найманців із російської приватної військової компанії «Вагнера» затримали 29 липня 2020 року під Мінськом. Білоруські правоохоронці повідомили, що найманці прибули до країни нібито для дестабілізації ситуації перед президентськими виборами.

Частина затриманих бойовиків брала участь у бойових діях на Донбасі. Україна просила Білорусь видати їй затриманих, але за два тижні після затримання майже всіх «вагнерівців» повернули до Росії.

Згодом стало відомо, що затримати «вагнерівців» мали українські спецслужби. Служба безпеки України та розвідка більше року розшукували терористів, які, ймовірно, причетні до катастрофи MH17 у Донецькій області та Іл-76 під Луганськом.

Та запланована спецоперація зірвалася. За словами журналіста Юрія Бутусова, про неї повідомили в Офіс президента: під час закритої наради за участю Володимира Зеленського, Андрія Єрмака та силовиків було ухвалено рішення відкласти спецоперацію. Через витік інформації вона взагалі зірвалася.

Журналістка Яніна Соколова опублікувала на своєму Youtube-каналі записи розмов, які свідчать про вербування російських військових, під час яких вони розповідають, як воювали на Донбасі проти української армії.

У Bellingcat анонсували вихід розслідування ще наприкінці 2020 року. Своє розслідування у вересні опублікувала телекомпанія CNN.

Тимчасова слідча комісія Верховної ради, яка складається здебільшого зі "Слуг народу", дійшла висновку, що у зриві спецоперації немає вини українських чиновників, але є вина Олександра Лукашенка. ТСК не знайшла підтвердження, що президент Володимир Зеленський надавав особисті розпорядження відстрочити спецоперацію. Крім того, було зроблено висновок, що керівник ОПУ Андрій Єрмак також не міг впливати на розвиток подій. А наказ арештувати «вагнерівців» віддав особисто Лукашенко.

Leopolis.news