logo
16/01
15/01
14/01
13/01
2 ...

Самбірські комунальники за 71 млн грн випрямлять русло річки Дністер

30-11-2021 19:571075

Самбірські комунальники за 71 млн грн випрямлять русло річки Дністер
Фото: ілюстративне

Комунальне підприємство «Об’єднане» підписало договір із ТОВ «Гарнобуд» на берегоукріплення річки Дністер в районі міста Самбора за 71 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші. Львів».

Роботи триватимуть до кінця 2024 р. Проєктом передбачено укріплення лівого берега ріки та будівництво дамби протяжністю півкілометра та висотою 4,5 м. У верхній частині дамби встановлять бетонний парапет для руху пішоходів та автомобілів. Також облаштують каналізацію для відводу ґрунтових вод. А головне, проєкт передбачає випрямлення русла ріки для уникнення руйнування берега.

Нагадаємо, масштабна повінь Дністра трапилась в 2008 році, тоді річка підтопила 331 будинок і пошкодила дороги багатьох вулиць Самбора. У 2020 році після сильних дощів берег Дністра обвалився, забравши частину присадибних ділянок мешканців вулиці Набережної.

Про тендер

Це не перша спроба комунального підприємства знайти підрядника на ці роботи – у травні 2021 року на тендері також перемогло ТОВ «Гарнобуд». Тоді їхня пропозиція становила 74 млн грн, але договір розірвали через те, що експертний звіт робочого проєкту не був зареєстрований у реєстрі, а тому неможливо було отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.

У травні 2021 року «Гарнобуд» ще раз прийшов на тендер, де конкурував із ТОВ «Альтбуд ЛВ», але замовник дискваліфікував обох учасників, оскільки у них були порушення в тендерній документації.

На новій закупівлі, окрім переможця, змагались ТОВ «Будівельна фірма Грандтавербуд» і ТОВ «Будівельні споруди міста». Під час торгів «Гарнобуд» знизив цінову пропозицію на 12 млн грн, а загальна економія на торгах становить майже 17 млн грн або 19,2% від очікуваної вартості закупівлі.

ТОВ «Гарнобуд» зареєстровано менше двох років тому у Львові, а його власницею є Наталія Гурська-Кучма. З початку 2020 року компанія отримала 13 державних замовлень на 91 млн грн.

Про замовника

Комунальне підприємство «Об’єднане», засноване Самбірською міською радою, неодноразово фігурувало у матеріалах «Наші гроші. Львів». Наприклад, у 2019 році придбало найдорожчу в Україні технічну сіль у підприємця, який розпочав діяльність лише за два місяці до тендеру. При цьому усі замовлення цей підприємець отримував за неконкурентною процедурою.

А колишній директор комунального підприємства Роман Затварський досі перебуває під слідством через підозру службовій недбалості. За матеріалами справи, комунальники ще у 2017 році уклали угоду з ТОВ «Зелений гай на закупівлю бульдозера за 2,84 млн грн. Однак, його реальна вартість становила лише 982 тис. грн. За версією слідства, Затварський знав про невідповідність бульдозера технічним характеристикам і все одно підписав договір. Зараз триває слідство, а останні ухвали у справі датовані травнем 2021 роком.

Leopolis.news