logo
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

В Україні змінили порядок присудження ступеня доктора філософії

16-01-2022 15:25905

В Україні змінили порядок присудження ступеня доктора філософії

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок присудження ступеня доктора філософії, який передбачає перехід до європейської практики захисту освітньо-наукового ступеня PhD.

Про це у своєму Facebook повідомив керівник Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький.

За його словами, відтепер в Україні буде застосовуватися нова система захисту ступеня доктора філософії, нова система дипломів PhD та нова система оплати роботи членів спеціальних рад.

Зокрема, система захистів відтепер базуватиметься на разових спецрадах, де кожен член має читати дисертацію і брати на себе персональну відповідальність за власне рішення про присудження ступеня. Водночас голосування не буде таємним.

Також відтепер диплом PhD видаватиметься університетом, а не Міністерством освіти і науки. Відповідно, університети змагатимуться за престижність своїх дипломів.

Окрім того, змін зазнає система оплати роботи членів спецрад. Оплата їхньої роботи здійснюватиметься з державного бюджету у випадку «бюджетних» аспірантів або з контрактних коштів у випадку контрактників.

«Освітньо-науковий ступінь доктора філософії в Україні тепер захищатиметься, як у світі: перед разовою радою, яку формує заклад де готувався відповідний аспірант. Разова спецрада формується з вузькопрофільних спеціалістів, у кожного з яких наявні публікації за тематикою дисертанта. Всі члени ради, які присуджують ступінь читають дисертацію (автореферат «канув в лету»). Кожен відкрито голосує і бере на себе відповідальність за якість оціненої роботи. Так відбувається у світі. А тепер так відбуватиметься і в Україні», – зазначив керівник Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Він також підкреслив, що перехід від радянського рудименту ступеня «кандидат наук» до зрозумілого світові ступеня «доктор філософії» завершено.

Повний текст нового Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії буде оприлюднений Кабінетом Міністрів найближчим часом.

Leopolis.news