logo
20/05
19/05
2 ...

Вимагав 600 тис. грн: посадовця «Укргазвидобування» викрили на масштабній корупційній схемі

18-01-2022 13:32418

Вимагав 600 тис. грн: посадовця «Укргазвидобування» викрили на масштабній корупційній схемі
Фото: пресцентр СБУ

Служба безпеки України викрила службових осіб підприємства з державними корпоративними правами АТ «Укргазвидобування».

Посадовця АТ «Укргазвидобування» викрито на вимаганні 600 тис. грн хабара, інформує Київська міська прокуратура.

На одержанні неправомірної вигоди викрито головного фахівця сектору закупівлі матеріалів АТ «Укргазвидобування» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Посадовці вимагали хабар за нестворення перешкод під час виконання тендерних угод з приватною компанією, уточнює пресцентр СБУ.

За даними слідства, схему організували працівники сектору закупівлі матеріалів АТ «Укргазвидобування».

Встановлено, що комерційна фірма мала підписану з держпідприємством угоду на постачання товарів та послуг на загальну суму понад 38 млн грн. Проте, посадовці штучно затягували терміни із надання постачальникам специфікацій необхідних товарів.

Коли стало зрозуміло, що виконати зобов’язання у термін не вдається, зловмисники пропонували сплатити їм хабар за «миттєве» підписання додаткової угоди і перенесення строків виконання основного договору.

Одного із зловмисників співробітники СБУ затримали «на гарячому» під час отримання неправомірної вигоди на загальну суму – 400 тис. грн.

За даними поліції, йдеться про головного фахівця сектору закупівлі матеріалів АТ «Укргазвидобування», 38-річного уродженця Полтавщини.

Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до функціонування корупційної схеми.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники СБУ спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури м. Києва.

 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news