logo
20/05
19/05
18/05
17/05
16/05
13/05
2 ...

Президент Польщі проведе нараду щодо надання Україні озброєння

24-01-2022 16:39445

Президент Польщі проведе нараду щодо надання Україні озброєння
Фото: UkrMedia

У Бюро нацбезпеки Польщі відбудеться нарада за участі Анджея Дуди та міністрів щодо можливої військової підтримки Україні.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як стало відомо Інформаційному радіоагентству (IAR), 24 січня президент Анджей Дуда зустрінеться з міністрами, відповідальними за безпеку. Зустріч пройде в Бюро національної безпеки та буде присвячена військовій підтримці України. Таку допомогу Україна отримала вже, зокрема, від уряду США та від Великобританії. У неділю, 23 січня, в Україні приземлився наступний літак із 90 тоннами американської зброї.

Голова Бюро національної безпеки міністр Павел Сольох минулого тижня заявив про те, що Польща розмовляє зі своїм українським сусідом про військову підтримку. Тоді міністр підкреслив, що загроза збройного конфлікту в Україні дуже реальна. Про це свідчать провокаційні переміщення російських військ і демонстративний рух підрозділів до Білорусі.

Тему військової підтримки Польщі для України сьогодні також підняв заступник міністра національної оборони Войцєх Скуркєвич в ефірі Третього каналу Польського радіо. Він повідомив, що ведуться переговори, і очільник Міноборони Маріуш Блащак повідомить, яку саме допомогу можна буде направити Києву.

Додамо, що у понеділковому виданні «Dziennik Gazeta Prawna» голова Бюро національної безпеки Павел Сольох сказав, що «українці не очікують нині появи додаткових солдатів з інших країн». «На сьогодні немає теж теми підтримки України Військом польським», - відзначив політик.

Серед іншого в інтерв’ю Сольох також повідомив, що «у разі російського вторгнення Польща готова до заходів допомоги у межах так званої коаліції бажаючих на форумі НАТО». «Українцям потрібна зброя, і ми також про це говоримо», - додав він.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news