logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

«Найбільше вторгнення з часів Другої світової війни» – Байден заявив, що агресія РФ проти України змінить увесь світ

26-01-2022 11:54514

«Найбільше вторгнення з часів Другої світової війни» – Байден заявив, що агресія РФ проти України змінить увесь світ
Фото: bbc.com

Президент США Джо Байден заявив, що можливе вторгнення РФ в Україну може змінити світ.

Про це повідомляє DT.UA з посиланням на пресслужбу Білого дому. При цьому Байден нагадав, що в такому разі на Росію чекають серйозні наслідки.

«Якщо він вторгнеться у всю країну або її частину для Росії будуть величезні наслідки з погляду економіки, і політичні наслідки, але будуть величезні наслідки і в усьому світі... Це буде найбільше вторгнення з часів Другої світової війни. Це змінило б світ», – заявив Байден.

За його словами, він із самого початку дав зрозуміти президенту РФ Владіміру Путіну, що у разі вторгнення будуть серйозні економічні санкції. Також Байден заявив, що «відчуватиме себе зобов'язаним посилити нашу присутність – НАТО – на східному фронті: Польща, Румунія тощо».

«Ми не збираємося розміщувати американські війська чи сили НАТО в Україні. Але, як я вже сказав, будуть серйозні економічні наслідки, якщо він вторгнеться», – додав Байден.

В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg), вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.

Як писав Leopolis.news, в Пентагоні заявили, що Росія продовжує стягувати війська до кордонів України.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news