logo
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
23/05
22/05
21/05
19/05
2 ...

Львівський органний зал запрошує на світові прем’єри української музики

26-01-2022 13:55727

Львівський органний зал запрошує на світові прем’єри української музики
Фото: Львівський органний зал

У четвер, 27 січня та в суботу, 29 січня, у Львівському органному залі у рамках стратегії «Нова музика» вперше прозвучать мелодії чотирьох молодих українських композиторів.

Про це повідомляє пресслужба Львівського органного залу.

Композитори отримали замовлення на написання творів для органа соло від керівництва Львівського органного залу восени. І вже на початку зими органістки Надія Величко та Світлана Позднишева почали готувати премʼєри. Кожен твір унікальний, має свою історію та настрій, а провідником у світ сучасного органного мистецтва стане музика Йоганна Себастьяна Баха.

27 січня о 19:00 серію прем’єр відкриють твори Марії Олійник «Adieu» та Анастасії Сисенко «Експансія» у виконанні солістки Органного залу Світлани Позднишевої. 

Твір «Adieu» для органа соло — це  особисте музичне втілення вчасного і гарного прощання, яке авторка не спромоглась здійснити колись, та символічно реалізувала пізніше саме через музику.

«Експансія» Анастасії Сисенко – це захоплення, розширення. Твір, що наснився авторці. Її ідеєю було показати перехід від нестійкого до стійкого. Це вдалось втілити завдяки особливій техніці й самому інструменту, адже через велику кількість регістрів орган ідеально для цього підходить. Більше про подію за посиланням

29 січня о 19:00 плеяду новинок продовжать Соната для органа від Олександра Щетинського та «Conditions / Fractions» від Сергія Вілки. Виконавицею творів стане Надія Величко - солістка Львівського органного залу, провідниця та популяризаторка органних творів львівських композиторів. 

Соната для органа - традиційний за назвою, але не за звучанням твір. Його три частини не мають жодних дотиків до традиційних сонатних форм. Жорсткість акордів змінюється на мелодійсність, а згодом на ту ж гостроту звучання, проте без надмірної агресії. Це ніби «подорож» від конфліктності у першій частині, крізь внутрішнє трагедійне переживання другої частини до радісного піднесення і переборення конфлікту у фіналі.

«Conditions / Fractions» Сергія Вілки – перекладається як «Умови/Розділення». Ідея назви твору прийшла в процесі його написання, коли автор почав працювати над ескізом форми звучання і зрозумів, що потрібні певні «умови», щоб побудова фрагментів ескізу була вдалою. Більше про подію за посиланням.

Для охочих відвідати прем’єри діє спеціальна пропозиція. Купуючи квиток на один концерт, можна з ним же потрапити на інший. Тобто відвідати дві події за одним квитком. 

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news