У Львові у 3,5 рази зросли викиди аміаку – міська влада мовчить

http://leopolis.news/post/57395/u-lvovi-u-35-razy-zrosly-vykydy-amiaku--miska-vlada-movchyt

28/01/2022

Ознайомитися із даними моніторингу можна в режимі онлайн на офіційному сайті ЛКП «Зелене місто».

Впродовж доби прилад 72 рази здійснює заміри за сімома показниками. Зокрема, вимірюється вміст діоксиду азоту, оксиду вуглецю, діоксиду сірки, озону, оксиду азоту, сірководню та аміаку. Також обладнання показує швидкість і напрямок вітру, відносну вологість, температуру повітря та атмосферний тиск. 

Як видно із даних моніторингу, практично регулярно перевищуються показники вмісту аміаку у повітрі. Так, 26 січня ц.р вони у понад 3,5 рази були більшими за норму для житлової забудови.

Показники по сірководню також часто вищі норми. В окремі дні вони у рази перевищують гранично допустимі концентрації.

Минулого року упродовж довгого часу пост моніторингу якості повітря у Львові не працював. Громадські активісти навіть висловлювали занепокоєння, що така ситуація може бути пов’язана із значним перевищенням норм із забруднення повітря на Пластовій, 13 та намаганням приховати реальну ситуацію від мешканців міста.

Аміак спричиняє сильний вплив на людський організм. Деякі люди погано уявляють, на яку небезпеку можуть піддатися, якщо стануть застосовувати речовину бездумно. Цей безбарвний газ відносять до 4 розряду екологічної небезпеки. Гранично допустима концентрація (ГДК) в атмосфері коливається в межах 20 мг / м³.

При скупченнях, що не перевищують норми ГДК в 20 мг / м³, людина не відчуває різкого запаху аміаку в атмосфері. При 37 мг / м³ нюх фіксує пари отруйного токсину. Якщо запах газу відчувається, значить, допустима норма перевищена.

Аміак надає важкий задушливий і нейротропний (вражає нервові клітини) ефект. Інгаляційне отруєння призводить до глобального набряку легенів і дисфункції багатьох систем.

Токсичність газу негативно позначається на шкірі, слизових і диханні. Людина, що знаходиться в зоні ураження, відчуває першіння в горлі, сильний напад кашлю, максимальну утрудненість дихання, а також біль в очах і сльозотечу. При граничних концентраціях можливий набряк легенів.

Отруєння аміачними парами викликає глухоту, блювоту, важкі головні болі і сильне запаморочення. Можуть спостерігатися відхилення в поведінці, маніакальне збудження і марення. Ці симптоми мають особливість повторюватися через деякий час, якщо не провести відповідної терапії. Особливо важливо не допускати перевищення максимуму цього токсину в приміщеннях. Тривала дія речовини на організм спричиняє некробіотичні (омертвіння клітин) або запальні процеси.

Міська влада не пояснює львів’янам причин перевищення гранично допустимих концентрацій аміаку у місті.

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news