logo
02/07
30/06
24/06
21/06
17/06
14/06
10/06
07/06
04/06
29/05
24/05
23/05
16/05
2 ...

Можливі переговори Зеленського і Путіна стали на паузу після приїзду Джонсона – ЗМІ

05-05-2022 16:26629

Можливі переговори Зеленського і Путіна стали на паузу після приїзду Джонсона – ЗМІ
Фото: ОПУ

Після приїзду прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона до Києва можлива зустріч президентів України Володимира Зеленського та росії Володимира Путіна стала менше імовірною.

Про це йдеться у статті «Української правди» «Від «капітуляції» Зеленського до капітуляції Путіна. Як ідуть переговори з Росією».

«Російська сторона… була фактично готова до зустрічі Зеленський – Путін. 

Але сталися дві речі, після яких член делегації України Михайло Подоляк мусив відкрито визнати, що зустріч президентів уже «не на часі».

Перша – викриття звірств, зґвалтувань, вбивств, розправ, грабунку, невибіркових бомбардувань та сотень і тисяч інших воєнних злочинів, вчинених російськими військами на тимчасово захоплених українських територіях…

Друга перепона для домовленостей з росіянами прилетіла до Києва 9-го квітня», – йдеться у статті.

За даними джерел УП наближених до Зеленського, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який майже без попередження з'явився у столиці, привіз два простих меседжі.

Перший про те, що Путін – воєнний злочинець, його треба дотискати, а не домовлятись із ним.

І другий – якщо Україна готова з ним підписувати якісь угоди про гарантії, то вони – ні.

Така позиція Джонсона засвідчила: колективний Захід, який ще у лютому пропонував Зеленському здатись і втікати, тепер відчув, що Путін насправді зовсім не такий всесильний, яким його собі уявляли, і що саме зараз з'явився шанс «його дотискати».

Через три дні після того, як Джонсон поїхав назад до Великобританії, Путін вийшов до публіки та заявив, що переговори з Україною «зайшли в глухий кут»

А ще через три дні в Київ знову приїхав Роман Абрамович, і президент Зеленський офіційно заявив, що безпекових угод з Росією може бути дві: одна стосуватиметься власне співіснування України з рф, друга – виключно гарантій безпеки, бо не усі «бачать себе за одним столом із рф».

Після цього, за словами джерел УП, двосторонній переговорний процес став на паузу. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news