logo
23/07
22/07
21/07
20/07
19/07
18/07
16/07
2 ...

На Львівщині відкриють музей української художниці Софії Караффи-Корбут

21-08-2019 12:11602

На Львівщині відкриють музей української художниці Софії Караффи-Корбут
Фото: Воля народу

У неділю, 25 серпня, о 13:00 у с.Куткір в Буського району Львівської області відбудеться урочисте відкриття музею української художниці Софії Караффи-Корбут з нагоди її 95-ліття.

Музей складається з 3 кімнат, оформлених в сучасному стилі, наповнених особистими речами та художніми роботами мисткині, серед яких ілюстрації до творів Т.  Шевченка, І. Франка, Л. Українки, інформує «Воля народу».

Перед відкриттям о 12:00 на цвинтарі с. Куткір на могилі відбудеться панахида.

«Геніальна мисткиня, таланту якої належать унікальні  графічні ілюстрації, досягла світових вершин у мистецтві творення книг. До слова, протягом 1961-2016 років вийшло у світ більше 60 книг з її ілюстраціями загальним накладом понад 7 млн примірників», – розповів один із організаторів відкриття музею, Куткірський сільський голова Роман Желізко.

Він додав, що на відкриття запросили львівських науковців та мистців, серед яких  Роман Горак, Дмитро Сапіга, Іван Микитюк. У експозиції представлені раритетні книжкові видання, а також останні роботи мисткині, які  ще не виставлялись. Йдеться про незакінчену картину «Вставай, брате, кличе мати…», на якій зображений поранений стрілець. Її передала Людмила Ціхоцька з краєзнавчого музею, який фукціонує в РНД при відділі культури.

«Ми готові передати до нового музею і особисті речі мисткині, зокрема натільний хрестик, годинник, шкатулку. Є багато людей, у яких зберігаються раритети, пов’язані з Софією Караффою-Корбут. Тому в майбутньому, мабуть, доведеться експозицію розширювати. Наша мисткиня багато творила, а її дітьми були саме ці твори. І вони мають бути побаченими саме в музеї цього села, на цвинтарі якого заповіла поховати себе С. Караффа-Корбут», – сказала Людмила Ціхоцька.

Leopolis.news