logo
07/07
06/07
05/07
04/07
01/07
29/06
28/06
2 ...

Музика рідної України та країн, які стали для нас опорою: Львівська філармонія запрошує на подію «Моя Батьківщина»

12-05-2022 18:40482

Музика рідної України та країн, які стали для нас опорою: Львівська філармонія запрошує на подію «Моя Батьківщина»

П’ятничний концерт Львівської національної філармонії буде особливим і символічним. Обираючи програму вечора організатори хотіли подякувати Чехії та Англії за їх солідарність з українським народом. Подія відбудеться 13 травня. Початок о 18:00.

Про це повідомляє пресслужба Львівської національної філармонії ім. Мирослава Скорика.

Програма концерту «Моя Батьківщина» об’єднає симфонічну музику композиторів із трьох європейських країн, серед яких музика нашої України та країн, які стали для нас неабиякою опорою та підтримкою – Чехії та Великої Британії!

Твори прозвучать у виконанні солістів – Тобіаса Рота (альт), Ігоря Муравйова (скрипка), Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою українського диригента, заслуженого артиста України Віктора Плоскіни.

Смілива і відважна «Шарка» із однойменної симфонічної поеми чеського композитора Бедржиха Сметани розпочне вечір. Концерт для альта з оркестром англійського композитора Вільяма Волтона у свій час вважали одним із найважливіших зразків жанру і найвагоміших зразків жанру, а молодого Волтона називали «музичним генієм». Чуттєва і прониклива «Українська поема» Євгена Станковича розкриє слухачам багатогранний світ емоційної глибини та душевної лірики композитора. Завершить музичний вечір Сюїта з музики до кінофільму «Тарас Шевченко» Бориса Лятошинського. Музику композитор писав до кінострічки, яка побачила світ у 1951 році. Попри тотальну цензуру Лятошинський зумів багатогранно змалювати образ українського поета з допомогою народних пісень на слова поета, серед яких «Думи мої», «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», а у фіналі використав мелодію відомої української колядки «Бог ся рождає».

Детальна інформація про подію та квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/my-homeland-muses-are-not-silent/

Також концерт можна буде переглянути онлайн: https://youtu.be/eOD64qx4O78

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news