logo
01/06
31/05
30/05
2 ...

До рф депортували понад 1,3 мільйона українців – Денісова

17-05-2022 20:39636

До рф депортували понад 1,3 мільйона українців – Денісова
Фото: з відкритих джерел

До росії примусово депортували уже понад 1,3 мільйона українців, у тому числі й 223 тисячі дітей.

Про це у Телеграмі повідомила уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова за результатами онлайн-зустрічі із Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

«Ключовою темою для обговорення з очільником УВКБ ООН стала примусова депортація до росії понад 1 мільйон 300 тисяч українців, у тому числі 223 тисяч дітей. Зазначила, що російська федерація задовго до повномасштабного військового вторгнення готувалася вивозити громадян України на свою територію», – зазначила український омбудсман.

За її словами, директиви про облаштування пунктів тимчасового розміщення українців були доведені до виконання у федеральні округи держави-загарбника.

«Я маю документальне підтвердження цьому з адресами, прізвищами відповідальних осіб, кількістю місць у кожному. Сьогодні 33% місць в пунктах рф ще не заповнені, тому вони очевидно не збираються зупинятися», – зазначила уповноважений ВРУ з прав людини.

Окремо вона заявила, що відповідно до резолюції Ради ООН з прав людини рф має надати безперешкодний доступ міжнародним правозахисникам, включаючи інституції ООН, до наших громадян, які були переміщені до рф. На її думку, УВКБ ООН має відігравати ключову роль у реалізації таких заходів.

Зі свого боку Гранді зазначив, що наразі Управління у справах біженців не має доступу до українців, які утримуються у рф.

«Навіть укладена з російським Червоним хрестом угода не надає такої можливості. Її реалізація обмежується передачею гуманітарної допомогти до пунктів тимчасового розміщення депортованих українців у чотирьох регіонах рф», - уточнила вона.

Тож верховний комісар ООН у справах біженців попросив надати наявні у Денісової докази і матеріали з метою використання разом з генеральним Секретарем ООН Антоніо Гутеррешем для тиску на уряд держави-загарбника, щоб змусити забезпечити доступ інституціям ООН до українців та більш предметно розмовляти про їх повернення.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news