Стартував VII польсько-український науковий форум

http://leopolis.news/post/64352/startuvav-vii-polsko-ukranskyy-naukovyy-forum

19/05/2022

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

«У серці кожного поляка знайшлося місце для України. Для нас це дуже важливо у боротьбі з одвічним ворогом на сході», - акцентував Володимир Квурт.

Науковий форум відбувається у форматі онлайн та вкотре об’єднав вчених Вармінсько-Мазурського університету міста Ольштин та Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська Політехніка». Співорганізатор заходу - ольштинський відділ Об'єднання українців у Польщі.

Основна тема міжнародних зустрічей: «Польща і Україна в сучасній Європі – міжкультурний діалог – роль нацменшин – виклики і загрози».

Участь у цьогорічному форумі беруть дипломати, представники місцевого самоврядування, польської нацменшини в Україні і української – в Польщі. Організатори зазначають, що попри війну, розпочату росією, польсько-українська наукова співпраця й надалі об’єднує дослідників, мотивує до пошуку нових рішень та прогресу.

Програма дводенного форуму передбачає дискусійні панелі під час яких фахівці з обох країн презентуватимуть результати власних досліджень, зокрема тих, які вплинули на соціальне середовище. Крім того,  відбудеться семінар «Круглий стіл, присвячений 75 річниці Акції Вісла».

Володимир Квурт зазначив, що співпраця університетів Львова та Ольштина впродовж років була результативною. На його думку, у повоєнний час, після перемоги усього цивілізованого світу над росією, перед нашими народами постануть нові виклики та водночас, з’являться й нові можливості.

«Нам необхідно мислити глобально, спільно розвивати території. Насамперед це Балтійсько-Чорноморська вісь, швидкісна магістраль Гданськ- Одеса,  автотранспортний маршрут Віа Карпатія, а також співпрацю в енергетичній галузі», -  звернувся Володимир Квурт до наукової спільноти та зазначив, що інвестиції в науку сьогодні – це найкоротший шлях до успіху в майбутньому.

У дискусійній панелі щодо українсько - польської співпраці на міжрегіональному рівні та на рівні органів самоврядування, національних меншин, взяли участь голова комісії з питань міжнародного співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька та депутатки Соломія Риботицька й Ірина Супрун. 

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news