logo
30/06
29/06
28/06
2 ...

Джо Байден підписав ленд-ліз для України

21-05-2022 15:57476

Джо Байден підписав ленд-ліз для України
Фото: dw.com

Президент США Джо Байден підписав закон про виділення Україні допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Білого дому, передає Укрінформ.

«У суботу, 21 травня 2022 року, президент підписав закон H.R. 7691, "Закон про додаткові асигнування на Україну, 2022", який передбачає додаткові надзвичайні асигнування на 2022 фінансовий рік федеральним агентствам для реагування на ситуацію в Україні і для надання допомоги Україні», - йдеться в повідомленні.

Законопроєкт був ухвалений Палатою представників 10 травня переважною більшістю законодавців (368 проти 67 конгресменів). Після понад тижневої процедури розгляду у верхній палаті Конгресу США, у четвер, 19 травня, відбулося голосування сенаторів – 86 підтримали документ, 11 висловилися проти. Після підпису президента США закон набув чинності.

Таким чином, передбачено виділення 40,1 млрд дол. для забезпечення «заходів у відповідь на російське вторгнення в Україну». Фінансування відбуватиметься через фонди Міністерства юстиції США, Пентагону, Комісії з ядерного регулювання, Міністерства здоров’я та соціальних служб, Держдепартаменту, USAID, Міністерства сільського господарства та Міністерства фінансів США.

Законопроєкт передбачає, серед іншого, виділення коштів на озброєння й техніку, допомогу українським біженцям, нормативно-технічну підтримку з питань ядерної енергетики, екстрену продовольчу підтримку, економічну допомогу Україні. Крім того, виділяється фінансування на розслідування й документування воєнних злочинів, а також встановлення та конфіскацію майна осіб, причетних до вторгнення рф в Україну.

Центр стратегічних комунікацій пояснив, на які саме потреби підуть ці гроші:

  • $6 млрд — на зброю, розвідувальну підтримку, підготовку та іншу допомогу щодо безпеки Збройним Силам України;
  •  $8,7 млрд — на заповнення запасів зброї, яка була передана Україні;
  • $3,9 млрд — на фінансування операцій Європейського командування, зокрема розвідувальну підтримку;
  • $11 млрд — на зброю, військове та захисне обладнання і спорядження, яке Байден зможе надсилати Україні прискореними темпами — без додаткового погодження з Конгресом;
  • $13,8 млрд — було схвалено для Держдепартаменту, основна частина цих коштів піде до Фонду економічної підтримки, щоб допомогти українському уряду продовжувати свою роботу;
  •  $4,4 млрд — направлять на постачання продовольства Україні та іншим країнам.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news