logo
30/06
29/06
2 ...

140 підприємств Львівщини подали документи для компенсації працевлаштованим переселенцям

25-05-2022 13:40443

140 підприємств Львівщини подали документи для компенсації працевлаштованим переселенцям
Фото: Львівська ОВА

140 фірм та компаній Львівської області подали документи для призначення компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 283 внутрішньо переміщених осіб. Консультації з цього питання отримали майже 5400 працедавців.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

У межах реалізації урядової програми, частині підприємств вже виплатили компенсацію  у сумі 188,5 тис грн. 

Як повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк: левова частка тих, хто звернувся по допомогу, це працедавці  Львова.

«За галузевою ознакою в основному пакети документів для отримання витрат з оплати праці подали суб’єкти господарювання переробної промисловості (виробництво), заклади оптової та роздрібної торгівлі, організації харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я, сільського господарства та будівництва», – зазначив Василь Барилюк.

Він розповів, щоб отримати компенсацію у сумі 6,5 тис. грн  упродовж двох місяців з дати працевлаштування ВПО потрібно не раніше, ніж через 5 днів після прийому на роботу внутрішньо переміщеної особи, подати до базового центру зайнятості або філії ЛОЦЗ:

-  заяву встановленого взірця, копію наказу про працевлаштування особи, документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком.

-   відомості про працівників, які є застрахованими особами, копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або надіслати заяву в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія». 

Зазначимо,  Урядова програма діє у період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. Однак вона не поширюється на установи та організації, що фінансуються з бюджету, а також фонди соціального страхування. До слова, встановлений переселенцям розмір заробітної плати не може бути меншим за мінімальний. Більш детально процедура надання працедавцям компенсації описана в інфографіці за посиланням https://bit.ly/3rLlpAI.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news