logo
30/06
29/06
2 ...

Експерт розповів, чи зможе Дрогобич забезпечити країну сіллю

25-05-2022 14:462701

Експерт розповів, чи зможе Дрогобич забезпечити країну сіллю
Фото: ілюстративне

Альтернативою «Артемсолі», яка тимчасово припинила роботу через обстріли росіян у Донецькій області, могло б стати дрогобицьке родовище. 

Про це в ефірі 1+1 заступник директора з наукової роботи інституту аграрної економіки Микола Пугачов.

Однак, за його словами, тут є нюанси. 

«Видобуток солі у Дрогобичі швидше крафтове виробництво, тобто створене більше не для забезпечення обсягів з покриття дефіциту в Україні, а виробництво, яке показує туристам, яким чином видобувалася сіль ще два століття тому. Клієнтами підприємства були переважно ресторани Львівщини... Зараз проблеми з сіллю зростають, і Дрогобич має нарощувати виробництво. Але ті 600 т на рік, які може виробити Дрогобич, покриють тільки десяту частину потреби на ринку України», пояснив Пугачов.

За словами експерта, у цій ситуації є два варіанти споживати ввезену продукцію і чекати звільнення окупованих територій: «Це імпорт, але ця сіль є специфічною для нас це сіль з певними домішками. Це домішки, які, з одного боку, можуть робити цю сіль привабливою естетично, можуть мати форму, але цей імпорт є набагато дорожчим. Будемо сподіватися на те, що ми зможемо повернути свої території, і наш виробник працюватиме далі на Україну».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news