logo
30/06
29/06
28/06
2 ...

Російському генералу, який керував окупацією ЧАЕС, оголосили підозру

25-05-2022 18:21411

Російському генералу, який керував окупацією ЧАЕС, оголосили підозру
Фото: parlament.ua

Заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, ведені агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни генерал-майору поліції, який виконував обов’язки старшого оперативної групи Федеральної служби військ нацгвардії РФ (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 437, ч. 1 ст. 438 КК України).

 

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.  

За даними слідства, після захоплення військами рф Чорнобильської АЕС підозрюваний керував операцією її незаконного утримання. На виконання його злочинних наказів зі складів, цехів, адміністративних будівель, службових кабінетів і промислових майданчиків підприємства було викрадено понад 2000 одиниць майна вартістю понад 26 млн грн. 

Окупантами було розукомплектовано та повністю виведено з ладу Центральну аналітичну лабораторію, яка здійснювала дослідження радіоактивних відходів на різних етапах поводження з ними. Це унеможливило забезпечення контролю персоналом за радіоактивними відходами. 

Досудове розслідування здійснюється Вишгородським райуправлінням ГУ Нацполіції в Київській області, оперативний супровід - ГУ СБУ у м. Києві та Київській області. 

Як повідомляли, російські війська захопили ЧАЕС 24 лютого.

Також повідомлялось, що окупанти окопались у небезпечному Рудому лісі.

31 березня у ДАЗВ повідомили про початок виходу окупантів з території ЧАЕС. Відповідні «офіційні» документи були підписані працівниками станції під примусом до фактичного завершення процесу. 

МАГАТЕ направила на ЧАЕС місію після відходу військ рф.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news