logo
19/08
18/08
2 ...

Триває збір підписів за повернення в ефір каналів «Еспресо», 5-й та «Прямий»

29-06-2022 20:12489

Триває збір підписів за повернення в ефір каналів «Еспресо», 5-й та «Прямий»
Фото: imi.org.ua

На сайті Кабміну продовжується збір підписів під петицією з вимогою повернення в ефір каналів «Еспресо», 5-й та «Прямий».

Петицію 18 квітня зареєструвала громадянка Ірина Гандзюк. На 29 червня її підписали майже 23 тисячі осіб із 25 тисяч необхідних. До завершення збору підписів залишилося 18 днів.  

У петиції зазначено, що Концерн РРТ «без попередження і незаконно» вимкнув 4 квітня канали з ефіру.

«Мовлення українських незалежних телеканалів «Еспресо», 5-го і «Прямого» було незаконно припинено в період, коли в Україні триває війна з росією, в тому числі інформаційна. Свої дії керівництво концерну РРТ жодним чином не пояснює, а письмові звернення від телекомпаній ігнорує. Ми переконані, що незаконне виключення з ефіру українських телеканалів під час війни є нічим іншим, як підривною диверсійною роботою, яка завдає шкоди національним інтересам України, уряду та Президенту України», – йдеться в петиції. 

У петиції закликають «невідкладно вжити відповідних заходів для повернення телеканалів «Еспресо», 5-й та «Прямий» у цифровий ефір». 

«Ми переконані, що тільки дотримуючись єдиної інформаційної політики, принципів свободи слова та верховенства права нам вдасться перемогти не лише інформаційну навалу ворога, а й наблизити спільну перемогу України над агресором», – йдеться в петиції.

Нагадаємо, 4 квітня телеканали 5-й, «Прямий» та «Еспресо» заявили, що Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення вранці вимкнув мовлення телеканалів у цифровій мережі Т2. Канали заявили, що відімкнення є незаконним, оскільки не існує жодного документа, який би давав підстави концерну РРТ вимикати телеканали, а також що ні Нацрада, ні Міністерство оборони, яке, відповідно до закону, регулює режим воєнного стану, ні РНБО або будь-які інші уповноважені державні органи не ухвалювали жодних рішень щодо відімкнення телеканалу.

Колективи телеканалів закликали Президента України Володимира Зеленського та уповноважені державні органи повернути в ефір телеканали. Також канали надіслали відкритого листа голові представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу щодо вимкнення їх з цифрового ефіру. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news