logo
21/05
2 ...

У Львові готують школи та садочки до роботи в офлайн-режимі: подробиці

01-07-2022 15:081258

У Львові готують школи та садочки до роботи в офлайн-режимі: подробиці
Фото: ілюстративне, автор: Роман Балук

Навчання у школах Львівської громади планують розпочати 1 вересня у поєднаному форматі. Головною умовою для цього є безпека педагогів та школярів, акцентують в мерії. 

Також станом на зараз в освітніх закладах працевлаштували 10 вимушено переміщених освітян, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Як розповів керівник департаменту гуманітарної політики Євген Бойко, з міркувань безпеки, навчання відбуватиметься у поєднаному форматі: учні молодших класів вчитимуться очно, а учні старших класів – за змішаною формою. Зокрема: 1-5 класи – очно; 6-10 класи – очно і можливий 1 день на тиждень дистанційно; 11 класи – поєднання очної та дистанційної форми навчання, залежно від семестру. Остаточне рішення щодо форми навчання прийматиме директор школи.

Також з вересня у звичному режимі працюватимуть садки, адже тут врахують усі заходи безпеки: укриття, евакуація в разі тривоги тощо. Зараз у режимі чергових груп діє 115 садків: 503 групи для 6211 дітей, батьки яких працюють.

Упродовж червня фахівці перевірили шкільні укриття: 84% шкіл мають свої укриття, решту шкіл мають укласти договори із закладами поблизу, які мають такі укриття. Зараз освітяни вчаться домедичній допомозі та діям у надзвичайних ситуаціях.

Наразі ще у 80-ти школах мешкають переселенці, тож зараз для них шукають інше помешкання. Станом на кінець навчального року у львівських школах онлайн навчались близько 3 тисяч вимушено переміщених дітей, а скільки із них долучиться до навчання з 1 вересня -  поки невідомо.

Також у львівських школах побільшає практичних уроків зі стрільби та надання домедичної допомоги. Такі заняття передбачені для старшокласників.

До слова, упродовж літа на базі закладів освіти Львівської громади функціонують табори з денним перебуванням. Усі вони безкоштовні та тривають у режимі прогулянкових груп – 4 години на день.

Водночас, у перші класи Львівської громади уже зарахували 7358 учнів та сформували 304 класи. Залишається ще 1365 вільних місць, тож триває набір охочих. 

«Це наше попереднє бачення, бо ми не знаємо, що буде завтра. Тому рішення про організацію навчально-освітнього процесу можуть змінюватись. Про конкретні кроки ми повідомимо ближче до початку навчального року», - наголосив Євген Бойко, керівник департаменту гуманітарної політики ЛМР.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news