logo
16/08
15/08
14/08
13/08
12/08
11/08
2 ...

Єврокомісія скасувала мита й ПДВ на ввезення життєво необхідних для українців товарів

01-07-2022 17:42365

Єврокомісія скасувала мита й ПДВ на ввезення життєво необхідних для українців товарів
Фото: dw.com

Сьогодні Європейська комісія прийняла рішення, яке дозволяє державам-членам тимчасово відмовитися від сплати мита та ПДВ на імпорт з третіх країн товарів (продуктів харчування, ковдр, наметів, електрогенераторів та іншого рятувального обладнання), призначених для українців, які постраждали від війни.

 

Цей захід, який було запропоновано державами-членами, застосовуватиметься заднім числом з 24 лютого 2022 року та діятиме до 31 грудня 2022 року, повідомляється на сайті Європейської Комісії.

За оцінками Єврокомісії, внаслідок неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну понад 14 мільйонів людей, або 30% населення України, стали переселенцями.  

Понад 6,2 мільйона українців потрапили до ЄС, а майже 8 мільйонів були змушені залишити свої домівки, але залишилися в Україні. Це створює великий тиск на держави-члени, які повинні надавати гуманітарну допомогу великій кількості людей, які тікають від війни, а також підтримувати внутрішньо переміщених українців, яким загрожує голод і хвороби. 

Комісар з питань економіки Паоло Джентілоні сказав: «Війна проти України спричинила невимовні страждання, але також продемонструвала глибину солідарності ЄС. Цей захід допоможе державам-членам прийти на допомогу українцям як в ЄС, так і в їхній країні, сприяючи доставці життєво необхідних гуманітарних вантажів. Це абсолютно правильно». 

Звільнення від сплати мита та ПДВ поширюється на товари, імпортовані держорганізаціями (державні органи та органи публічного права, включаючи лікарні, урядові організації, регіональні органи влади, комуни/міста тощо) та офіційними благодійними організаціями. 

Сьогоднішнє рішення прийняте на додаток до нових правил ПДВ, ухвалених у квітні, які дозволяють державам-членам поширювати це звільнення на внутрішні постачання товарів і послуг, включаючи пожертвування, на користь постраждалих від стихійних лих. 

Чинне законодавство ЄС передбачає використання інструментів виключно для допомоги постраждалим від катастроф, як у випадку війни в Україні. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news