logo
01/06
31/05
30/05
29/05
2 ...

Отримував від рф до $4 тис. щомісяця: СБУ викрила на державній зраді помічника нардепа

05-07-2022 10:24847

Отримував від рф до $4 тис. щомісяця: СБУ викрила на державній зраді помічника нардепа
Фото: Скріншот

У ході спецоперації у Києві контррозвідка Служби безпеки затримала помічника-консультанта народного депутата України. 

Будучи російським агентом, він здійснював розвідувально-підривну діяльність в органах влади, повідомляє пресслужба СБУ.

Колаборант перебував на агентурному зв’язку у заступника начальника 9 управління Департаменту оперативної інформації 5 служби фсб Дмітрія Зубарєва.

«Своєму російському куратору зрадник передавав розвіддані з різних напрямів. Зокрема, про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з рф і проведення АТО/ООС на сході України», - повідомили у СБУ.

За співпрацю з ворогом зрадник щомісячно одержував від російських спецслужб гроші у розмірі від 1,5 до 4 тис. дол. «Винагорода» зростала залежно від рівня складності завдань і термінів їх виконання.

СБУ встановила, що помічник нардепа був завербований кадровим співробітником 9 управління 5 служби фсб Юрієм Водолазкім під час поїздки до москви. Згодом той передав агента на «зв’язок» своєму керівнику.

Для збору розвідданих зрадниквикористовував широке коло особистих знайомств і статус помічника чинного нардепа. А передавав інформацію через зашифрований канал електронного зв’язку. 

Не раз зрадник зустрічався зі своїми «кураторами» на території третіх країн, де отримував завдання та гроші.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру у вчиненні злочину за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Наразі досудове розслідування закінчено, матеріали передано в суд.

Заходи з викриття зрадника проводили співробітники Департаменту контррозвідки спільно з Головним слідчим управлінням СБУ.

Підготувала Анастасія Андрійчук, Leopolis.news