logo
13/08
12/08
2 ...

Підготовка до навчання в очному форматі: на Львівщині триває перевірка укриттів шкіл

06-07-2022 21:24350

Підготовка до навчання в очному форматі: на Львівщині триває перевірка укриттів шкіл
Фото: ілюстративне

По всій Україні триває підготовка до нового навчального року 2022/2023 рр. У зв’язку з воєнним станом школи та вищі навчальні заклади країни перевіряють на наявність укриттів та їхній належний стан. Перевірки тривають і на Львівщині.

Загалом з 20 червня в області облікували 1883 навчальні заклади, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Станом на зараз вже перевірили найпростіші укриття в 331 школі, з яких 288 – в належному стані. Решту мають привести до ладу. Роботи триватимуть орієнтовно до 5 серпня», – про це під час брифінгу повідомив заступник директора департаменту з питань цивільного захисту Олександр Харчук.

До процесу перевірок укриттів навчальних закладів долучилися працівники Державної служби надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Захисні споруди поділяються на сховища та протирадіаційні укриття, а також найпростіші укриття, тобто підвали. Як розповів начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС області Іван БАЗІВ, до основних вимог належного стану укриття належить:

  • Не менше метра на людину;
  • Висота приміщення в середньому 1,7 – 1,9 метра;
  • Наявність світла, вентиляції, засобів першої необхідності;
  • Вікна потрібно додатково убезпечити від ураження уламками.
  • Зазначимо, що на Львівщині розпочнуть діяльність 1 вересня 1117 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається понад 280 тис. школярів, в тому числі  близько 1400 дітей з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

Навчальний рік у закладах загальної та середньої освіти розпочнеться 1 вересня. Керівництво закладів фахової передвищої та вищої освіти самостійно обиратимуть день початку навчання. Завершення навчального року заплановане на 30 червня 2023 року.

«Підготовка до навчального року складається з трьох важливих кроків. Спершу в області створюють спеціальні комісії, які перевіряють наявність укриттів та безпечних умов в закладах освіти. Після усіх перевірок члени комісії складають відповідний акт. Другий крок передбачає вибір формату навчання: очний, змішаний чи дистанційний. Нашим пріоритетом є те, щоб початкова школа навчалася в очному режимі. Відповідальність за забезпечення належних умов в закладах освіти покладається на їх керівників», – розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Ольга Котовська.

Вибір формату навчання залежатиме чи заклад зможе вмістити у разі повітряної тривоги усіх учасників навчального процесу: учнів, педагогічних працівників та персоналу закладу.

Нагадаємо, що департамент освіти та науки Львівської ОВА підготував низку рекомендацій щодо початку навчального процесу в умовах війни, які скерував в органи управління освіти територіальних громад області. Ознайомитись з ними можна за посиланням.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news