logo
06/10
05/10
04/10
2 ...

Україна отримає винищувачі від Словаччини: як МіГ-29 змінять ситуацію на фронті (ВІДЕО)

06-08-2022 19:24371

Україна отримає винищувачі від Словаччини: як МіГ-29 змінять ситуацію на фронті (ВІДЕО)
Фото: ілюстративне

Братислава може передати Києву свій парк з 11 військових літаків МіГ-29. Про готовність до переговорів раніше заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. Але наголосив, що країна не просто подарує винищувачі, тому вимагатиме заміни або компенсації їхньої вартості від партнерів.

Чим закінчилися попередні наміри Європи передати Україні 70 літаків і хто готуватиме українських пілотів до управління винищувачами четвертого покоління, йдеться в сюжеті проекту FreeДом, пише УНІАН.

«Це ціла ескадрилья, застосування цих літаків не потребує ні перенавчання персоналу, ні модернізацій аеродромної інфраструктури, не вимагає закупівлі якоїсь зброї, якої у нас раніше не було», заявив Віктор Кевлюк, експерт Центру оборонних стратегій.

Історія з передачею Україні авіації почалася ще на початку російського вторгнення. Тоді після намірів Європи передати Україні 70 літаків МіГ-29 і Су-25 Путін віддав наказ перевести ядерні війська росії в особливий режим чергування, і процес забуксував.

У Словаччині після передачі Міг-29 натомість очікують від партнерів винищувачі F-16.

«Ситуація з передачею Міг-29 на них виводиться система «свій-чужий», нові радари, нові системи авіоніки. Тобто ці літаки є кращими в порівнянні зі зразками, які є в України», говорить військовий експерт Сергій Згурець.

Наразі ЗСУ використовують два типи винищувачів МіГ-29 і Су-27. Модернізовані словацькі МіГи значно менші за Су-27.

Але ці літаки, на жаль, не вирішують завдань щодо володіння небом над Україною, кажуть у Командуванні Повітряних сил. Адже противник змінив тактику застосування своєї авіації він не залітає на території України, їм достатньо мати ракети.

Свіжим вітром для української авіації став законопроект уряду США про виділення 100 мільйонів доларів на підготовку українських пілотів з управління винищувачами четвертого покоління. На думку експертів, це говорить про серйозні наміри Америки надалі передати Україні подібні літаки, найбільш ймовірним рішенням називають літаки F-16 і F-15 Eagle.

Саме F-16 називають символом авіації четвертого покоління, адже він перебуває на озброєнні 25 країн світу.

Раніше повідомлялося, що ВПС України можуть отримати як F-15 Eagle в експортному варіанті, так F-16, які йдуть на експорт спочатку. Найбільш ймовірними вважаються поставки саме F-16.

Це багатоцільовий літак, який дає можливість завдавати ударів як по повітряних цілях, так і по наземних. Він надійний, розвиває велику швидкість, здатний набирати висоту вертикальним польотом.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news