logo
04/10
03/10
02/10
29/09
2 ...

Військове спорядження завозили як гуманітарку і продавали: вилучили товарів на 5 млн грн

17-08-2022 14:05600

Військове спорядження завозили як гуманітарку і продавали: вилучили товарів на 5 млн грн
Фото: ДПСУ

Прикордонники спільно зі співробітниками Бюро економічної безпеки України викрили схему завезення та реалізації товарів військового призначення майже на 5 млн грн.

Як інформує пресслужба ДПСУ, товари завозились на територію України під виглядом гуманітарної допомоги. Згодом реалізовувались на території м. Умань Черкаської обл., м. Миколаїв та м. Первомайськ Миколаївської обл.

За результатами перевірки правоохоронці встановили, що товариство упродовж 2022 року не здійснювало жодних операцій по імпорту товарів, у тому числі подвійного використання та військового призначення. Таким чином, порушники ухилились від сплати податків, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів в особливо великих розмірах.

За результатами обшуків правоохоронці виявили значну кількість військового спорядження та спецзасобів. Понад 150 бронежилетів, турнікети, тактичні шоломи, а також приціли, тепловізори, радіостанції, монокуляри, магазини було вилучено. Попередня сума їх оцінки становить майже 5 млн грн.

Усе спорядження планують передати на потреби ЗСУ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги) та ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та оперативного супроводу співробітників Державної прикордонної служби України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news