logo
26/11
25/11
24/11
23/11
20/11
18/11
16/11
2 ...

Верховна Рада дала старт «рибній» реформі – голова профільного комітету Гайду

21-09-2022 14:48446

Верховна Рада дала старт «рибній» реформі – голова профільного комітету Гайду
Фото: AgroNews.ua

20 вересня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт № 7616.

Про це інформує пресслужба ВРУ.

Як зазначив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, основні ідеї законопроєкту – вища конкуренція, більш якісна продукція та нижчі корупційні ризики. За його словами, документ суттєво змінює правила діяльності у сфері рибного господарства та у промисловому рибальстві. Зокрема, пропонується введення аукціонів на право використання водних ресурсів, завдяки яким на ринок вийдуть нові прогресивні учасники, а галузь стане конкурентною. Також пропонується, аби дозвільна документація та декларування права на рибальство були в електронній формі, що знизить корупційні ризики.

Серед ідей законопроекту – простежуваність на всіх етапах: від вилову до потрапляння риби на стіл споживачам. Йдеться про встановлення необхідних вимог до рибоприймальних пунктів, які зараз нерідко порушують усі можливі санітарні норми.

«Галузь давно потребувала змін – вилов риби за роки незалежності скоротився у 6 разів! А війна та окупація наших водойм проблеми у сфері тільки загострила, - зазначив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. - Впевнений, що «рибна» реформа сприятиме більш ефективному використанню водних ресурсів, стимулюватиме цивілізоване рибальство та забезпечить продовольчу безпеку нашої держави».

Leopolis.news