Тарас Батенко звернувся до президента щодо надання Мирославу Симчичу звання Героя України

http://leopolis.news/post/71914/taras-batenko-zvernuvsya-do-prezydenta-shchodo-nadannya-myroslavu-symchychu-zvannya-geroya-ukrany

22/09/2022

Про це повідомив Тарас Батенко в Telegram.

«З 1996 року триває боротьба громадськості за присвоєння легендарному сотенному УПА Мирославу Симчичу, псевдо – «Кривоніс», звання Героя України. Лише у минулому скликанні я двічі особисто звертався до експрезидента зі звернення щодо відзначення нашого видатного співвітчизника найвищою державною нагородою. 5 січня 2023 року легенді української національно-визвольної боротьби виповнюється 100 років. 14 жовтня 2022 року ми відзначатимемо 80-ту річницю з дня створення УПА. Зважаючи на життєвих шлях Мирослава Симчича, його героїчну боротьбу, підтримку та захист політв’язнів-побратимів у радянських таборах, звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням надати звання Героя України. Сьогодні це важливо як ніколи», - наголосив нардеп.

Зазначимо, що Мирослав Симчич шість років воював проти нацистів та більшовиків. Провів 42 успішні бої, серед яких розгром полку НКВД біля присілку Рушор. Сотник провів більше 30 років у радянських тюрмах та таборах. Відзначився підтримкою та захистом політв’язнів-побратимів.

Як повідомляли, 21 вересня депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України із пропозицією присвоїти звання Герой України Мирославу Симчичу.

Leopolis.news