logo
08/12
07/12
06/12
05/12
03/12
02/12
01/12
2 ...

Ukrainian Film Festival Berlin 2022 оголосив програму: повний перелік фільмів та подій фестивалю

30-09-2022 15:28371

Ukrainian Film Festival Berlin 2022 оголосив програму: повний перелік фільмів та подій фестивалю

Третя едиція фестивалю відбувається у нелегкі для України часи. До програми увійшли ігрові та документальні фільми, створені як напередодні повномасштабного вторгнення, так і під час нього.

Про це повідомляють організатори.

До програми увійшли 4 ігрові фільми та 4 документальні картини 2021-2022 років та 2 авторські добірки короткометражних фільмів. Одна з них присвячена темі дорослішання, а інша «SPIRITS OF THE CITIES» — темі урбаністики. Деякі з міст, що показані у фільмах цієї програми, були вщент зруйновані російськими військами після початку повномасштабного вторгнення росії. 

«Цього року наша команда відчувала більшу відповідальність під час складання програми, думаємо не треба пояснювати, чому.  Відібрані фільми торкаються теми російсько-української війни, українських національних традицій та історії, деколонізації, аналізу радянського минулого нашої країни та потужності їхньої пропаганди», — розповідають куратори кінофестивалю.

Важливою  частиною кінофестивалю стане церемонія відкриття Ukrainian Film Festival Berlin 2022.

Подія відбудеться у творчій співпраці із Довженко-центром. Команда фестивалю хоче висловити свою підтримку центру та захоплюється його діяльністю зі збереження та дослідження української кіноспадщини. Ми уважно слідкуємо за перебігом подій навколо центру, які почались у серпні із заяви Держкіно України про реструктуризацію центру, яка фактично означала б його ліквідацію. 

Фахівці Довженко-центру обрали низку українських німих фільмів 1920-х років, часів ВУФКУ, які стануть основою унікального аудіо-візуального перформансу. Під кураторством команди Ukrainian Film Festival Berlin українська відеографка та режисерка монтажу Рита Гасанова працює над візуальною частиною перформансу, українська композиторка та виконавиця Мар’яна Клочко створює музику, а українська актриса Соломія Кирилова разом із українськими контемпорарі танцівниками розробляють хореографію. Ці три мисткині наразі перебувають у Берліні на тримісячній резиденції ‘Artists at Risk’ яку спонсорує Goethe-Institut*

«Останні кілька десятиліть Центр Довженка відновлює, досліджує та показує українському та міжнародному глядачеві багату спадщину українського кінематографу - починаючи з німих фільмів 1930-х років. Таким чином, історія кіновиробництва, яка була маркована як «радянська» і згодом присвоєна росією, повертається Україні Центром Довженка», - каже Валентина Залевська, кураторка кіно та співзасновниця Українського кінофестивалю у Берліні.

Церемонія відкриття відбудеться 26 жовтня у Colosseum Kino в Берліні, який стане фестивальним центром Ukrainian Film Festival Berlin 2022. 

Програма фестивалю:

  • БАЧЕННЯ МЕТЕЛИКА (фільм-відкриття) / Максим Наконечний / Хорватія, Швеція, Чехія, Україна  / 2022 / 107
  • ПАМФІР (фільм-закриття)  / Дмитро Сухолиткий-Собчук / Україна, Франція, Польща, Чілі, Люксембург / 2022 / 100
  • ВІДБЛИСК / Валентин Васянович / Україна / 2021 / 128`
  • КЛОНДАЙК / Марина Ер Горбач / Уркаїна, Турція / 2022 / 100`

Документальні фільми:

  • ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ / Володимир Тихий / Україна, Польща /2022 / 77`
  • ЩОДЕННИК НАРЕЧЕНОЇ ХРИСТА  / Марта Смеречинська / Україна / 2022 / 90
  • НЕСКІНЧЕННІСТЬ ЗА ФЛОРІАНОМ  / Олексій Радинський  / Україна, США / 2022 / 70
  • КРИХКА ПАМ’ЯТЬ / Ігор Іванько / Україна, Словакія / 2022 / 85`

Leopolis.news