logo
04/10
03/10
2 ...

На Львівщині нарощують власний видобуток газу та проводять дослідження для пошуку нових покладів

01-10-2022 18:30520

На Львівщині нарощують власний видобуток газу та проводять дослідження для пошуку нових покладів
Фото: Львівська ОВА

Україна збільшує видобуток для того, щоб забезпечити потреби населення, а у майбутньому – розпочати експорт газу.

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

З робочим візитом Львівщину відвідав голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко та народні депутати. Разом із начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким вони відвідали одне з газових родовищ області.

«Наша область має тривалу газовидобувну історію. Дуже тішить, що НАК «Нафтогаз України» впроваджує у газовидобування на Львівщині нові технології. Ми бачимо, що кошти, які Нафтогаз  вкладає у газовидобуток у нашій області, дають результат. ГПУ «Львівгазвидобування» збільшує видобуток. Люди мають роботу, держава отримує газ та сплачені податки. Сподіваюся, що наступного року Нафтогаз продовжить інвестувати кошти у глибоке буріння, розвідку нових родовищ. Потрібно продовжувати вкладати гроші у 3D-сейсміку. Це дасть змогу збільшувати видобуток. Будемо з українським газом», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Так, на родовищі за 2 попередні роки добовий видобуток зріс на 26%, також цього року тут починають додаткові 3D-сейсмічні геологічні дослідження, за підсумками яких планують знайти нові поклади газу. А це перспектива для нарощування видобутку на Львівщині.

Як зазначив Юрій Вітренко, першочерговим завданням є забезпечити проходження цьогорічного опалювального сезону.

«Запаси газу в ПСГ України становлять 13,9 млрд кубометрів газу, ми продовжуємо закачувати газ. Сховища підготовлені на 100%, немає жодних проблем з інфраструктурою. Нафтогаз не зупиняє буріння, навпаки – ми збільшуємо видобуток газу, там, де ми можемо активно працювати. Велика подяка нашим колегам на заході України, які, розуміючи відповідальність, збільшують видобуток. З початку року в ГПУ «Львівгазвидобування» він зріс на 2%. Це важливо, щоб Україна зараз мала більше власного газу, могла забезпечувати потребу українських споживачів в газі та теплі», – підкреслив голова правління НАК «Нафтогаз України».

Юрій Вітренко додав, що національна компанія  збільшуватиме капіталовкладення в буріння та 3D-сейсмічні дослідження. Окрім цього, триває робота з переходу ТЕЦ та котелень з природного газу на біопаливо.

«Також, зокрема на Львівщині, ми хочемо переходити з газу, до прикладу, на біомасу. Тобто з одного боку – ми там, де можемо, переходимо на більш дешеві джерела енергії, з іншого боку – збільшуємо власний видобуток. Це дозволить нам взагалі відмовитись від імпорту газу і, можливо, наступного року почати експорт газу», – зазначив він.

Довідково:

Річний видобуток газу в Україні сягає близько 20 млрд куб м, з яких АТ «Укргазвидобування» (входить в Групу  Нафтогаз) щороку видобуває понад 13 млрд куб м, решта – приватні видобувні компанії.

АТ «Укргазвидобування» має три ГПУ (газопромислові управління), які відповідають за видобування газу у різних регіонах. ГПУ «Полтавагазвидобування» і ГПУ «Шебелинкагазвидобування» оперують у центральних і східних областях, ГПУ «Львівгазвидобування» -- у західних (Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Закарпатська, Чернівецька). Кожне ГПУ обслуговує кілька десятків родовищ, на яких працюють сотні свердловин.

Річне споживання газу в Україні становить близько 27 млрд куб м.

За попередніми прогнозами, падіння споживання газу в Україні цього року становитиме 30-40% (до близько 20 млрд куб м), що пов’язано в першу чергу зі зупинкою низки підприємств промисловості (наприклад, таких гігантів як «Азовсталь») та виїздом українців за кордон через війну.

Загальне падіння видобутку цього року через війну від початку року склало близько 5%, з них у приватних видобувників – орієнтовно 11%,  у  АТ «Укргазвидобування» – приблизно 2%.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news