logo
28/11
2 ...

На Самбірщині церква, у якій служив о. Михайло Вербицький, відзначила 230-річчя

03-10-2022 16:06689

На Самбірщині церква, у якій служив о. Михайло Вербицький, відзначила 230-річчя
Фото: Степана Павлішака

У неділю, 2 жовтня, церкві св. Євхаристії, що у с. Стрілки Самбірського району, виповнилося 230 років.

Як повідомив кореспондент Leopolis.news, з нагоди пам’ятної дати храму відбулася Архиєрейська Свята Літургії. Її очолив правлячий єпископ Самбірсько–Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослапв Приріз. Владика освятив оновлений храм.

Владика привітав вірних зі святом. Зазначив, що ця святиня за свою історію була свідком  багатьох доленосних і вікопомних подій та додав: «Сьогодні ми молимося за ту годину, щоб Господь прославив український народ у сходженні на свою Голготу, щоб приніс довгоочікуваний мир і перемогу над ворогом. Хрест Господній, якому поклоняємося, це сила неба, смерть демонів. Ми можемо пережити все з хрестом. Стараймося, щоб Христос був у центрі нашого повсякденного життя».

Владика подякував парафіянам за те, що чують голос церкви, за працю над її збереженням та дбають про окрасу. Окремі слова вдячності за ревне служіння висловив пароху о. Василю Дригиничу та вручив йому свою відзнаку.

Завершилося ювілейне Богослужіння у Стрілках спільною молитвою за Україну, водосвяттям та мируванням.

Нагадаємо, що одним із найвідоміших парохів Стрілок був автор мелодії гімну «Ще не вмерла Україна» отець Михайло Вербицький. Служив він у цій церкві два роки. За переказами місцевих довгожителів, саме в їхньому селі він написав музику, яка стала національним надбанням.

25 січня 2015 року владика Ярослав з нагоди відзначення на всеукраїнському рівні 200-ї річниці від дня народження о. Михайла Вербицького освятив, встановлену йому на фасаді церкви, меморіальну таблицю. Водночас у храмі була представлена виставка документальних матеріалів львівських науковців «Перші парафії отця Михайла Вербицького».

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Світлини Степана Павлішака