logo
29/01
27/01
25/01
24/01
23/01
21/01
20/01
2 ...

Українських митців закликають подавати заявки на мікрогранти до 500 євро за популяризацію демократії

18-11-2022 21:40579

Українських митців закликають подавати заявки на мікрогранти до 500 євро за популяризацію демократії
Фото: соцмережі

Українські молоді й досвідчені митці мають змогу отримати від 50 до 500 євро за промоцію основ демократії у своїх творах.

Про це пише «Громадський простір».

З 9 листопада до 7 грудня митці України зможуть подати заявку на виграш мікрогранту в розмірі від 50 до 500 євро. Проєкт для творців під назвою Democracy Frontline за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини ініціювала німецька громадська організація «___mediafrontline» у партнерстві з ГО «Тинк Тенк Юкрейн» (організатори відомого щорічного кінофестивалю Kharkiv Meet Docs).

До участі запрошують творців, що працюють у таких напрямах:

·        поети й письменники (Poetic Frontline);

·        художники та дизайнери (Visual Art Frontline);

·        стендап-коміки (Stand Up Frontline);

·        хіп-хоп виконавці (Hip-Hop Frontline);

·        сценаристи (Film Frontline);

·        журналісти (Mass Media Frontline).

Щоби стати учасником гранту, необхідно подати проєкт, який відображає один із трьох векторів:

1.       Відображення принципів сучасної демократії:

·        повага до людської гідності, прав і свобод людини;

·        свобода людини самостійно робити вибір та приймати рішення, які впливають на її життя чи життя суспільства;

·        відповідальність і прозорість дій влади;

·        відсутність будь-якої дискримінації за будь-якою ознакою;

·        верховенство права;

·        повага до прав людини, включно з правами меншин, визнання того, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах.

1.       Протидія: фейкам, пропаганді, наративам країн-терористів, підміні понять, насильницькій русифікації, нав’язуванню російської культури.

1.       Прогнозування Майбутнього Незалежної України: боротьба з корупцією, вступ до Європейського Союзу та НАТО, рефлексія в площині російсько-української загарбницької війни.

Долучитися до конкурсу можна до 9 грудня. Для цього необхідно заповнити форму, завантажити згідно визначених правил своє творіння, додати дві світлини і власну творчу характеристику (короткий мотиваційний текст до 300 символів).

Обмежень у кількості поданих робіт немає: один митець може надіслати на розгляд одразу декілька творів.

Неповнолітні також можуть доєднатися до конкурсу, але тільки за згодою батьків/опікунів. Тоді в разі перемоги учасник отримає грошовий приз за участю батька/опікуна.

Обиратимуть переможців експерти проєкту та запрошені компетентні фахівці. Вони виставлятимуть учасникам оцінки за 5-бальною шкалою.

За кількістю отриманих балів журі визначить біля 100 переможців, що отримають мікрогранти різної номінальності. Їхні імена оголосять 1 грудня. Оберуть 40–50 літературних творів, 40 візуальних ілюстрацій, 1 хіп-хоп композицію, 1 сценарій фільму, 5 стендапів та 5 журналістських матеріалів.

Фінальним заходом проєкту стане подія наживо у форматі квартирника. Вона відбудеться у безпечному просторі. До квартирника долучаться учасники всіх напрямів програми Democracy Frontline та представники різних іноземних установ.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news