logo
04/02
02/02
31/01
30/01
29/01
28/01
27/01
26/01
2 ...

Міністерства освіти України та Чехії домовились про співпрацю

22-11-2022 20:30327

Міністерства освіти України та Чехії домовились про співпрацю
Фото: МОН

Сьогодні у Празі міністр освіти і науки Сергій Шкарлет і міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш підписали угоду між міністерствами про співробітництво в галузі освіти і науки.

З метою заохочення та сприяння академічній мобільності угода передбачає надання стипендій для навчання, обмін студентами, аспірантами, викладачами між закладами освіти України та Чеської Республіки, інформує Міносвіти.

Максимальна тривалість стажування для українських здобувачів за освітніми ступенями «бакалавр», «магістр» та освітньо-науковим ступенем «доктор філософії» у чеських закладах вищої освіти відповідно до угоди становить 40 місяців на рік.

Також передбачено підтримку та заохочення учнів і студентів до участі у конкурсах, олімпіадах та інших заходах наукового та мистецького характеру, фахівців – у міжнародних конгресах, конференціях, семінарах і симпозіумах, що проводитимуться в Україні та Чехії.

З метою підтримки вивчення та поглиблення знання мови та культури обох держав на основі взаємності щорічно надаватимуть до 8 місць для навчання в Літній школі слов’янських студій в Чеській Республіці та до 4 місць для навчання на літніх курсах української мови та літератури в Україні.

Літні курси, стипендії для студентів та можливості стажування для викладачів сприятимуть не лише обміну знаннями та досвідом, але й культурній та мовній взаємодії, що зміцнить відносини між українським та чеським народами.

«Ми прагнемо, аби система освіти України стала повноцінною частиною європейської освіти. Щиро вдячний пану Балашу за підтримку, довіру та подальшу співпрацю, яка стане продовженням добрих справ в освітній та науковій сферах України та Чехії. Також велика подяка ЄС за всебічну підтримку та розвиток української системи освіти. Разом ми зможемо все!», – зазначив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, Національну електронну науково-інноваційну систему«U RIS» внесено до європейського каталогу дослідницьких інформаційних систем «DRIS».

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news