logo
05/02
04/02
03/02
2 ...

Європейська комісія виділить 14 млн євро на шкільні автобуси для українських дітей

25-11-2022 17:32165

Європейська комісія виділить 14 млн євро на шкільні автобуси для українських дітей
Фото: ілюстративне

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своїй заяві з нагоди Всесвітнього дня дитини  повідомила про виділення 14 млн євро на придбання шкільних автобусів для українських дітей.

Про це повідомляє Урядовий портал.

24 листопада 2022 року було 9 місяців, як розпочалося повномасштабне військове вторгнення рф на територію незалежної суверенної України.

«Великих втрат зазнали освіта і наука. Та попри це ми не зупинили освітній процес, змогли організувати вступну кампанію, розпочати новий навчальний рік. Ми і далі продовжуємо робити усе можливе, аби українські діти навчалися у безпечних умовах. Перемовини з нашими міжнародними партнерами дозволили забезпечити вчителів ноутбуками. Також ми продовжуємо комунікувати щодо технічної підтримки учнів», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Європа підтримує Україну від початку російської агресії.

Європейці відкрили свої серця та домівки для понад 8 млн українців, з яких більше 4 млн скористалися механізмом тимчасового захисту в країнах-членах ЄС.

Європейські школи прийняли сотні тисяч українських дітей.

Закордонні партнери продовжують надавати безпрецедентну підтримку Україні.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у своїй заяві з нагоди Всесвітнього дня дитини оголосила про кампанію солідарності з метою забезпечення українських дітей шкільними автобусами на початку 2023 року. Зокрема, про виділення 14 млн євро на придбання шкільних автобусів для українських дітей.

Комісія закликала державні та приватні організації в ЄС та за його межами об'єднати зусилля і продемонструвати згуртованість, надавши Україні автобуси, необхідні для безпечного підвезення учнів до шкіл.

Усі державні установи та приватні компанії, що базуються в ЄС і бажають пожертвувати автобуси, можуть звернутися до національного координатора Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM): UCPM focal points in EU countries.

Сергій Шкарлет також нагадав, що Європейська комісія також розпочала практичні кроки з виділення 100 млн євро для відновлення 74 шкіл в Україні, зруйнованих внаслідок російської військової агресії.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news