logo
14/04
13/04
12/04
11/04
2 ...

Україна, Польща і Литва закликали світ визнати спільною метою звільнення всієї України

26-11-2022 15:33626

Україна, Польща і Литва закликали світ визнати спільною метою звільнення всієї України
Фото: Українська правда

Прем'єр України Денис Шмигаль, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте підписали спільну заяву за результатами зустрічі у рамках «Люблінського трикутника» в Києві, у якій закликали міжнародну спільноту визнати спільною метою звільнення всієї тимчасово окупованої території України.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на текст заяви.

Прем’єри «закликали міжнародну спільноту визначити відновлення територіальної цілісності України, звільнення всієї тимчасово окупованої території України чіткою спільною метою», йдеться в ухваленій заяві.

Після зустрічі з польським та литовською колегами глава уряду України Денис Шмигаль зазначив, що у спільній заяві, серед іншого, відзначено суттєвий внесок «Люблінського трикутника» у консолідацію міжнародної підтримки України, а також протидію агресивній політиці росії, розслідування її воєнних злочинів та притягнення винних до відповідальності, а також необхідність подальшого посилення військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні.

Прем'єр підкреслив, що 9 місяців війни довели наскільки важлива єдність народів України, Польщі та Литви.

«Сьогоднішня зустріч вкотре показала, що Україну, Литву та Польщу об'єднують спільні цілі, цінності, єдина позиція в оцінках загроз, а також спільне бачення щодо протистояння російській агресії та наближення нашої перемоги», - наголосив Шмигаль.

За його словами, на зустрічі прем'єрами обговорювалося широке коло питань: гуманітарна, фінансова, економічна, енергетична політики.

Прем'єр наголосив, що також сторони обговорили пріоритетні питання, зокрема перемогу України у війні проти росії.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news