logo
07/02
06/02
03/02
02/02
01/02
2 ...

Шольц провів телефонну розмову з Путіним: закликав вивести війська з України

02-12-2022 18:25305

Шольц провів телефонну розмову з Путіним: закликав вивести війська з України
Фото: dw.com

У пʼятницю, 2 грудня, відбулася перша за понад два місяці телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца із президентом росії Володимиром Путіним. 

У пресслужбі канцлера повідомили, що розмова тривала годину і була присвячена «агресивній війні росії проти України та її наслідкам», передає Радіо Свобода.

Як ідеться в повідомленні, Шольц засудив російські авіаудари по цивільній інфраструктурі України та наголосив на рішучості Німеччини підтримувати Україну в забезпеченні її обороноздатності. Канцлер також закликав президента росії до «швидшого досягнення дипломатичного рішення, включно з виведенням російських військ». Йшлося також про «зернову угоду». Інших подробиць у повідомленні немає.

У повідомленні Кремля про телефонну розмову йдеться, що президент росії «закликав німецьку сторону переглянути свої підходи» до України. Путін, як говориться в повідомленні, сказав Шольцу, що російська армія «довгий час утримувалася від точкових ракетних ударів по певних цілях на території України», але тепер такі заходи, як сказано в повідомленні, «стали вимушеною та неминучою реакцією у відповідь на провокаційні атаки Києва проти громадянської інфраструктури росії» (у цьому контексті згаданий Керченський міст, який постраждав під час вибуху 8 жовтня, Україна прямо не підтверджувала свою причетність до вибуху) та обʼєктів енергетики (не уточнюється, про що йдеться).

  Напередодні президент США Джо Байден заявив, що міг би вести переговори з Путіним у разі, якби той показав готовність завершити війну. Одним із критеріїв такої готовності могло би бути виведення російських військ з України. Речник Кремля Дмитро Пєсков 2 грудня заявив, що для Москви це неприйнятно.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news