logo
30/01
29/01
28/01
27/01
26/01
2 ...

Німеччина надасть Україні 16 броньованих мостоукладальників та 5 інженерних машин розгородження

07-12-2022 16:26265

Німеччина надасть Україні 16 броньованих мостоукладальників та 5 інженерних машин розгородження

Генеральний штаб ЗСУ повідомив про військову допомогу Німеччини для України.

Зокрема, Бундесвер надасть Україні 16 броньованих мостоукладальників Biber та п'ять інженерних машин розгородження (ІМР) Dachs. Вже поставили 17 мостоукладальних систем. Києву також передали комплексний пакет допомоги на зимовий період з генераторними установками, польовими обігрівачами, наметами, одягом та пайками на суму близько 11 мільйонів євро.

Як зазначається, 16 листопада під час сьомого засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт обговорила зі своїми колегами подальшу підтримку України, особливо з огляду на зимовий період.

Разом зі своїми партнерами Німеччина підтримує Збройні Сили України, зокрема, шляхом посилення артилерії.

Українські військові вже отримали 14 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 та п'ять реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) MARS ІІ з комплектами запасних частин та боєприпасів.

Для посилення протиповітряної оборони Німеччина передала систему ППО IRIS-T SLM та ракети до неї. Окрім цього, комплекси боротьби з безпілотниками. Разом із зенітними САУ Gepard ця техніка допомагає зробити небо над Україною безпечнішим.

Німеччина підтримує Україну поставками обладнання та озброєння – зі запасів Бундесверу та поставками з промисловості, які фінансуються з коштів федеральної допомоги на навчання.

У рамках бюджетного процесу на 2022 рік кошти на ініціативу модернізації було збільшено до 2 мільярдів євро на 2022 рік. Додаткові кошти призначені в першу чергу на користь України.

Водночас вони будуть використані для фінансування збільшених обов’язкових внесків Німеччини до Європейського фонду миру (EPF), з яких у свою чергу можуть бути відшкодовані витрати держав-членів ЄС на підтримку послуг для України.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news