logo
20/06
19/06
18/06
17/06
16/06
15/06
14/06
2 ...

Рада ЄС затвердила новий пакет військової допомоги Україні

02-02-2023 17:47901

Рада ЄС затвердила новий пакет військової допомоги Україні
Фото: Укрінформ

Напередодні саміту між Європейським союзом й Україною Рада ЄС ухвалила заходи в рамках Європейського фонду миру (EPF), які передбачають подальшу військову допомогу Збройним силам України.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.

Сюди увійшов сьомий пакет на 500 млн євро та 45 млн євро, спрямовані на підтримку зусиль Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM Ukraine).

«Україна має отримати всю необхідну військову техніку та підготовку, щоб захистити свою територію та свій народ від російсько-агресорської війни.

Вони не просто захищають свою країну; вони також захищають наші спільні цінності та основні принципи міжнародного права. Сьогоднішня нова допомога надсилає чітке повідомлення у вирішальний час: ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно і скільки це потрібно», – заявив Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

За словами Борреля, сьогоднішнім рішенням ЄС посилює свою підтримку Україні у захисті її суверенітету та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також захисту цивільного населення від російської агресивної війни, що триває.

Завдяки сьомому пакету загальний внесок ЄС у рамках EPF для України становитиме 3,6 мільярда євро.

Як зазначається, метою нової допомоги ЗСУ є забезпечення необхідного нелетального обладнання та матеріалів, а також послуг для підтримки навчальної діяльності.

Як повідомляли, ЄС навчить 30 тисяч українських військових.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news