logo
23/05
2 ...

У Львові відомий історик Тімоті Снайдер зустрівся з бійцем ЗСУ, який читав його книгу в окопі (ФОТО)

25-03-2023 10:14800

У Львові відомий історик Тімоті Снайдер зустрівся з бійцем ЗСУ, який читав його книгу в окопі (ФОТО)
Фото: facebook.com/UkrainianCatholicUniversity

Американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер зустрівся в Українському католицькому університеті з Олександром Ширшиним, який читав його книгу The Road to Unfreedom в окопі та провів лекцію для студентів та викладачів УКУ.

Про це йдеться на сторінці Українського католицького університету у Facebook.

«Пам’ятаєте фото військового в окопі, який читає книгу Тімоті Снайдера The Road to Unfreedom, яке облетіло весь світ? Це був випускник УКУ Олександр Ширшин, який з початку повномасштабного вторгнення захищає нас з вами на фронті. Сьогодні Олександр зустрівся з Тімоті Снайдером у стінах УКУ. Сашко розповів нам, що не вважає твіт популярністю. «Я був дуже здивований тим, що Тімоті Снайдер перепостив моє фото, і що воно почало набирати резонанс. Це просто фото, нічого надзвичайного. Пройде тиждень і всі забудуть. А книга справді цікава»», - йдеться у повідомленні.

 Професор Єльського університету привітався з учасниками зустрічі українською мовою, а також на кілька запитань відповідав українською. Ярослав Грицак напередодні зустрічі зібрав запитання до історика від військових зі спільноти УКУ, які зараз служать у ЗСУ і перебувають на фронті. 

 «Один із наративів ЄС про війну росії в Україні – не про поразку, а про мир. Ми всі хочемо миру. Але питання в тому, як можемо його досягнути? Мир – не те ж саме, що й капітуляція. Іноді мир означає поразку для однієї сторони і перемогу для іншої. Україна забезпечила безпеку життя Європи. Бо фактично стримала усю війну на своїй території. Можливо, саме українська стійкість буде передумовою до мирного світу. Я думаю, що ви інколи не усвідомлюєте повною мірою того, як ви вражаєте своєю самопожертвою в цій боротьбі за свободу та демократію», – зазначив Тімоті Снайдер. 

  Нагадаємо, 2 січня 2023 року американський історик, фахівець зі Східної Європи, та публіцист Тімоті Снайдер, який з перших днів повномасштабного вторгнення надає Україні свою підтримку, виклав у своєму Twitter зворушливе фото, на якому солдат, у окопі, читає його книгу «Дорога до несвободи . Росія, Європа, Америка», що вийшла у 2018 році.

Тоді Снайдер підписав фото українською мовою: «найвища честь для автора — читач».

  

 На сторінках «Дороги до несвободи» Снайдер описав свої дослідження впливу філософа Івана Ільїна на президента рф володимира путіна та становлення росії загалом. Автор описав драматичні події в Україні, США, Європі та росії у період з 2011 по 2016 роки.

Снайдер приділив особливу увагу зовнішній та внутрішній політиці рф у той період часу та описав процес монополізації корупції за період правління путіна як президента. Також він писав про Революцію гідності, протестні акції в Москві та багато інших історичних подій, що вплинули на світову політику того часу.

У лютому стало відомо, що професор Єльського університету Тімоті Снайдер зібрав понад $1,2 мільйона на систему протидії ворожим дронам «Ловця шахідів» для ЗСУ.

 Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news