logo
20/06
19/06
18/06
17/06
16/06
15/06
14/06
2 ...

Німеччина планує у рази збільшити витрати на військову допомогу Україні – Der Spiegel

28-03-2023 18:45508

Німеччина планує у рази збільшити витрати на військову допомогу Україні – Der Spiegel
Фото: з відкритих джерел

Уряд Німеччини планує в кілька разів збільшити витрати на військову допомогу Україні в найближчі роки.

Про це пише «Spiegel» із посиланням на конфіденційний лист від німецького міністерства фінансів до бюджетного комітету Бундестагу.

У цьому листі зазначено, що федеральний уряд хоче різко розширити військову допомогу Україні в найближчі роки і для цього йому потрібне схвалення бюджетного комітету парламенту.

Зазначається, що Берлін хоче збільшити допомогу з трьох до понад 15 мільярдів євро.

У виданні вважають, що  члени бюджетного комітету, ймовірно, підтримають цю ініціативу, тому що наразі міжпартійна більшість у парламенті Німеччини виступає за підтримку України.

«Через високі матеріальні втрати Збройні сили України потребують нових постачань матеріальних засобів. Для сталого оснащення ЗСУ відповідно до потреб необхідно негайно укласти численні договори про закупівлю, які також встановлюють платіжні зобов’язання на майбутні фінансові роки», – кажуть у мінфіні ФРН.

У вівторок на закритому засіданні депутати парламенту мають з’ясувати, на що саме підуть додаткові кошти для військової підтримки України. Як зазначає видання, масштабне збільшення підтримки в хорошому сенсі здивувало багатьох німецьких депутатів.

Як відомо, до України вже прибули обіцяні Німеччиною танки Leopard 2А6 та бойові машини піхоти Marder.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news