logo
12/06
09/06
07/06
06/06
05/06
04/06
03/06
02/06
31/05
2 ...

Центр театрального мистецтва Києва ім. Леся Курбаса та Самбірський музей Леся Курбаса домовились про співпрацю

29-03-2023 18:49769

Центр театрального мистецтва Києва ім. Леся Курбаса та Самбірський музей Леся Курбаса домовились про співпрацю
Фото: Степана Павлішака

Цікава  творча зустріч  відбулася у мистецькому музеї Леся Курбаса Самбора. Гостею була головна режисерка  і драматургиня Національного центру театрального мистецтва м. Києва ім. Леся Курбаса, членкиня Національної спілки письменників України, журналістка Мар'яна Aнгелова.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

Завідувачка музею Любов Тепла ознайомила столичну гостю з експозицією та цікавими матеріалами, документами і світлинами, що стосуються життя і творчості Леся Курбаса,  якому судилось народитися у Самборі у цьому ж будинку, в якому створено музей.

У свою чергу Мар'яна Ангелова зазначила, що мистецький центр, в якому вона працює, є єдиним в Україні, що досліджує театральне мистецтво. Водночас наголосила на важливості співпраці різних інституцій, які вивчають та популяризують творчість Леся Курбаса. А музей Самбора, за її словами, у цьому напрямку багато зробив і продовжує  робити.

На знак поваги за збереження пам’яті великого українця та театрала Мар'яна Ангелова подарувала музею примірники Наукового вісника "Курбасівські читання". До столиці гостя також повернулася з цінним презентом – дослідницьким виданням "ЛЕСЬ КУРБАС: невигадані історії Самбора", автором якого є Любов Тепла та повезла інші друковані роботи, присвячені історії діяльності музею.   

Своїми враженнями від зустрічі поділилися викладачка режисури Самбірського фахового коледжу культури і мистецтв Віра Маруняк, бібліотекарка Оксана Онісковець, голова Самбірського товариства "Бойківщина" Любов Саварин та інші. Висловила побажання, що такі візити, обмін думками є кроками до співпраці у подальшій популяризації творчості Леся Курбаса, якого містяни вважають своїм.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Фото Степана Павлішака