logo
22/06
21/06
2 ...

У Миколаєві, що на Львівщині, запустили виробництво амуніції для військових

31-03-2023 20:12740

У Миколаєві, що на Львівщині, запустили виробництво амуніції для військових
Фото: Суспільне

У Миколаєві, що на Львівщині, підприємство шиє одяг та амуніцію для військових. Зокрема, наплічники для дронів та «Starlink», тактичні ремені, медичні рюкзаки та підсумки. На початку війни фабрику відкрили підприємці з Києва. Про це Суспільному розповів власник бізнесу Олександр Ніколаєнко.

Про це пише «Суспільне». 

Нове виробництво запрацювало у березні минулого року.

«Мої знайомі мені сказали, що тут на Львівщині стоїть пуста швейна фабрика, яка зачинилася в грудні 21 року. І 14 березня 2022 року ми тут відкрили нове виробництво», — каже власник підприємства Олександр Ніколаєнко.

Олександр Ніколаєнко. Суспільне Львів

Галина Саврун до повномасштабного вторгнення шила жіночий одяг, тепер — одяг та спорядження для військових.

«Це нам все в новинку, ми перше такого не шили, а зараз під час війни стараємося чимось допомогти. Шиємо різне: і одяг, і амуніцію різну, все, що замовляють нам, все що для хлопців потрібно, щоб їм було легше», — розповідає швачка.

Галина Саврун шиє військову амуніцію. Суспільне Львів

Підприємство має восьмирічний досвід з пошиття тактичного спорядження. Раніше шили наплічники як для цивільних, так і для військових.

«Зараз ми робимо все в кольорі мультикам і кольорі койот, майже всі вироби робляться у двох кольорах. До війни ми робили 3-4 кольори, а зараз ми робимо те, що потрібно на фронті. Ми завжди використовуємо тільки тканину кордуру, яка зроблена по військовим стандартам. Вона не світиться в приладах нічного бачення, вона має спеціальне просочення», — пояснює Олександр Ніколаєнко.

Швейне підприємство співпрацює з військовими та медиками. Суспільне Львів

Власник підприємства зазначає, багато чого розробляють спільно з військовими, зокрема бойовими медиками чи операторами дронів.

«Ми були першими, хто зробив наплічник, в якому зручно переносити дрони. Ми були першими, хто зробив наплічник для «Starlink». Ті ж оператори дронів, вони коли виходять на позиції, таскають з собою «Starlink», щоб мати зв’язок. Це в нас наплічник для нього. А є медичний наплічник, з яким бойовий медик на першій лінії. Він досить компактний, але сюди вміщається все що потрібно для допомоги. Він має відділення для турнікетів швидкого доступу, тут є диспансер для рукавичок. І фішка в тому, що бойовий медик турнікет може дістати, не знімаючи наплічника, і зробити огляд», — каже чоловік.

Підприємство виготовляє наплічники, зокрема для операторів дронів. Суспільне Львів

На підприємстві є близько 40 працівників. Усі швачки — місцеві.

«Шиємо спорядження для хлопців. Сподіваємося, що ми так підтримуємо їх на війні, завдяки їм ми маємо тут роботу, що вони нас оберігають, і ми спокійно працюємо», —каже начальниця виробництва Любов Данчевська.

На підприємстві працюють і над іншими розробками, зокрема планують шити штурмові рюкзаки, чохли на шоломи і бронежилети.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news