Польща отримала дозвіл на проведення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні

http://leopolis.news/post/8556/polshcha-otrymala-dozvil-na-provedennya-poshukovo-eksgumaciynyh-robit-v-ukrani

27/09/2019

Про це повідомив український віце-міністр закордонних справ Василь Боднар. Інформацію про надання відповідних документів підтвердив посол Республіки Польща в Києві Бартош Ціхоцький, повідомляє «Польське радіо».

Згідно з умовами, що їх висуває українська сторона, ексгумацію мають проводити українські дослідники разом з польськими експертами після виконання необхідних формальностей. Офіційне прохання про відновлення ексгумації Польща подала минулого тижня. Цього тижня, як пояснив польським журналістам віце-міністр Василь Боднар, Україна дала Польщі позитивну відповідь:

«Зараз отримана згода на проведення таких робіт, що означає, що польська сторона має вибрати пізніше виконавця. Виконавець, український виконавець, має отримати всі дозволи, вибрати місце, де будуть починатися ці пошуково-ексгумаційні роботи, і потім починати роботу спільно з польськими експертами», – розповів він.

Як зазначив посол Бартош Ціхоцький, документ, що його надала Україна, містить перелік процедурних дій, які має здійснити польський Інститут національної пам’яті для відновлення ексгумації:

«Цей перелік ми переказали Інституту національної пам’яті, і зараз підтримуватимемо колег і колежанок з інституту в цій процедурі», – розповів посол.

Leopolis.news