logo
21/06
20/06
19/06
2 ...

Львів та Львівська область найбільше залучили кошти у бюджет через земельні аукціони

29-05-2023 21:08781

Львів та Львівська область найбільше залучили кошти у бюджет через земельні аукціони
Фото: ілюстративне

Львів – серед тих, хто найбільше в Україні наповнив бюджет внаслідок земельних аукціонів. Лише торік Львівська громада поповнила свій бюджет на понад 165 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

За результатами дослідження електронної платформи Prozorro.Продажі п'ятірку лідерів-регіонів очолила Львівська область. За нею йдуть Київська, Одеська, Черкаська та Закарпатська області. Водночас беззаперечним лідером на Львівщині, за інформацією Prozorro.Продажі, є Львівська міська територіальна громада. Вона отримала найбільше прибутку від земельних електронних аукціонів серед інших громад області: у 2022 році Львівська громада поповнила свій бюджет на понад 165 млн грн. І це за не повний рік, адже до травня ринок землі тимчасово зупинили через повномасштабне вторгнення.

Такий великий прибуток від земельних аукціонів та ще й у перший рік повномасштабного вторгнення в управлінні земельних ресурсів Львівської міськради пояснюють насамперед новим форматом торгів – через онлайн-платформу «Прозорро».

«Електронні аукціони суттєво спростили процедуру аукціону для учасників з усієї України. Більшість земельних ділянок у Львівській громаді продають під комерційні потреби. На такі лоти ціна може зростати у десятки разів і за них, як правило, змагаються одразу 5-6 учасників.

Наприклад, на оренду землі, що на вулиці Хуторівка, ціна зросла у 18 разів. Ці торги починали із суми у 330 тисяч гривень, а закінчили на майже 6 мільйонах гривень – це річна орендна виплата. За цю землю змагалася шестеро учасників з усієї України – це рекордна кількість», – розповіли в управлінні земельних ресурсів Львівської міської ради.

Найбільше зросли ціни від продажу землі під комерцію, коли торік місто продавало ділянку на вулиці Городоцькій 355-а. За цю ділянку боролися 5 учасників, а ціна від стартової у понад 3 млн зросла до понад 7 млн гривень.

Вже 30 червня відбудеться новий аукціон, на якому продаватимуть шість земельних ділянок.

 Підготувала Анастасія Андрійчук Leopolis.news