logo
22/09
2 ...

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться – Галущенко

03-06-2023 10:58527

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться – Галущенко
Фото: tsn.ua

Підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів до 2,64 грн/кВт-год було вимушеним кроком, але це рішення дозволить забезпечити українців електричною енергією протягом опалювального сезону.

На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини», передає Урядовий портал.

«Ми робили все, щоб оминути підвищення тарифів. Але довелось ухвалити це вимушене рішення для того, щоб забезпечити електроенергією наших споживачів і пройти наступну зиму. Завдяки цьому рішенню ми бачимо, що є можливість провести ремонтну кампанію, стабілізувати енергосистему і відповідним чином підготуватися до наступного сезону», - зазначив він.

Очільник Міненерго нагадав, що починаючи з 10 жовтня 2022 року українська енергетична інфраструктура зазнавала щоденних атак з боку росіян, які велися із застосуванням усіх можливих видів зброї і відрізнялися тільки ступенем масованості.

Герман Галущенко зауважив, що в результаті було пошкоджено, зруйновано або окуповано близько 50% енергетичної інфраструктури, включаючи генеруючі потужності і мережі.

«ЗАЕС, яка несла один з основних тягарів у забезпеченні пільгових тарифів, окупована. Більше того – ми надаємо нашу електроенергію на станцію для підтримання систем безпеки», - зазначив він.

Міністр також повідомив, що наразі не йдеться про наступні етапи підвищення тарифів.

«Ми запропонували термін дії цього рішення до кінця року. Подивимося, як буде проходити опалювальний сезон, але у нас є відчуття, що цього рішення буде достатньо для того, щоб забезпечити проходження ОЗП і не рухати ціни надалі», - сказав міністр.

Герман Галущенко також наголосив, що незважаючи на чутки, немає ніяких підстав для віялових відключень споживачів від електропостачання.

«Днями була системна аварія, вона була дуже швидко усунена, працює відповідна державна комісія, вона з’ясує причини, чому це відбулося, і я впевнений, що така аварія не повториться. Стосовно чуток про відключення через нестачу генерації. Ми напрацювали низку механізмів, які передбачають рішення як всередині держави, так і можливість забезпечення імпортною електроенергією для того, щоб стабілізувати систему. Тому віялових відключень не буде», - підкреслив міністр.

 

 Підготувала Анастасія Андрійчук Leopolis.news