logo
02/06
01/06
31/05
29/05
28/05
27/05
26/05
25/05
24/05
2 ...

Львівщина відсвяткувала ювілей Богдана-Ігоря Антонича (ФОТО)

07-10-2019413

Львівщина відсвяткувала ювілей Богдана-Ігоря Антонича (ФОТО)

5 жовтня цього року виповнилося 110 років від дня народження видатного українського поета, прозаїка, перекладача, літературознавця, громадського діяча Богдана-Ігоря Антонича.

Зважаючи на вагомий внесок Богдана-Ігоря Антонича в національну та світову культуру, Верховна Рада України постановила відзначити цей ювілей на державному рівні, а  Львівська обласна рада проголосила на Львівщині 2019 рік роком Богдана-Ігоря Антонича.

Найбільш урочисто ювілей великого поета відзначили на Мостищині, в селі  Бортятин, де пройшли  його юнацькі  роки  й де нині діє музей-садиба родини Антоничів. Тут відбувалися  різноманітні зустрічі, презентації, поетичні читання, майстер-класи, концертні дійства. Так, 4 жовтня, учні Дитячої школи народних мистецтв, що у Львові, презентували виставку «Мистецькі візії Антонича» - понад тридцять робіт, намальованих під враженням прочитаних поезій Богдана-Ігоря Антонича.

Виконані вони в техніках живопису, кольорової графіки, витинанки. Цікаво пройшла презентація музейних видань: «Вибрані твори Богдана-Ігоря Антонича», «О поезія щоденних наших справ…», каталог «Художні виставки 2015 – 2019 років». На тематичну зустріч «…Перстень натхнення в серці тремтить» (Б.-І. Антонич) до бортятинців завітали митці, роботи яких експонувалися в Музеї.   Першим акордом літературного свята став виступ завідувачки Музею-садиби Ольги Дядинчук «Десять років діяльності Музею-садиби родини Антоничів».

Літературно-мистецьке свято продовжилось в Бортятині і в неділю, 6 жовтня. На подвір’ї музею (колишньої  плебанії, де мешкали батьки поета) парох місцевої церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Михайло Пецькович провів спільну молитву за мир в Україні  й родину Антоничів. Опісля Народний ансамбль пісні і танцю «Лемковина» та чоловічий вокальний ансамбль «Стожари» чарували присутніх своїм мистецьким умінням. Художники з Харкова, Одеси, Вінниці, Житомира, Кропивницького, Львова презентували свої картини, які написали в околицях Бортятина на пленері «Я сказав хвилі: все тривай». Львівська мисткиня,  заслужений діяч мистецтв України Ірина Грицюк презентувала колекцію  одягу, створену за лемківськими мотивами, а львівський писанкар Олег Кищак подарував музеєві колекцію лемківських писанок і оригінальних робіт, присвячених Б.-І. Антоничу.

У Музейній вітальні  відбулись поетичні читання, у яких взяли участь студенти та викладачі Кропивницького Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Для них і для усіх учасників свята приємною несподіванкою стала присутність і виступ великого знавця, пошановувача творчості Б.-І. Антонича львівського поета, письменника, дисидента і громадського діяча Ігоря Калинця. Саме завдяки йому ми сьогодні знаємо де покоїться прах великого поета на Янівському  цвинтарі у Львові. А цього разу Ігор Калинець розповів присутнім про наречену Б.-І. Антонича Ольгу Олійник, про її особисті  заслуги у тому, що ми сьогодні  знаємо біографію великого поета.

На завершення свята міський голова Судової Вишні, до територіальної громади якої входить село Бортятин, вручив  грамоту завідуючій  Музеєм-садибою  родини Антоничів Ользі Дядинчук – за ту плідну і справді  потрібну й  цікаву роботу, яку проводить музей упродовж  десяти років.

Йосип МАРУХНЯК, для Leopolis.news