logo
18/01
17/01
16/01
2 ...

Хомчак заявив, що під час розведення українські війська відійдуть на позиції 2016 року

08-10-2019

Хомчак заявив, що під час розведення українські війська відійдуть на позиції 2016 року
Фото: УНІАН/ілюстративне

У результаті розведення військ на Донбасі Збройні сили України відійдуть на позиції, які займали три роки тому.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це заявив начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак під час робочої поїздки в район проведення операції Об'єднаних сил.

При цьому він додав, що розведення військ на Донбасі буде дзеркальним, на відстань одного кілометра від лінії зіткнення в обидва боки.

«Нові позиції українських військових будуть там, де вони були у 2016 році, коли вперше відбулося розведення сил у цьому районі. Підрозділи ЗСУ і надалі повністю контролюватимуть ситуацію», - повідомив Хомчак.

У свою чергу міністр оборони України Андрій Загороднюк зазначив, що українські військові відійдуть на відстань, яка в разі порушення домовленостей незаконними збройними формуваннями дозволить ЗСУ відразу повернутися назад.

«Для цього створено всі передумови, розроблено відповідний план з урахуванням саме такої ситуації», - зазначив міністр оборони й додав, що координати місць розведення є в Мінських угодах, їх було нанесено ще в 2014 році.

Як відомо, 30 червня завершилося розведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської.

Нагадаємо, як заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, розведення військ у Петрівському та Золотому, яке мало розпочатися 7 жовтня, не відбудеться, оскільки бойовики порушили домовленість.

У Міноборони заявили, що розведення військ можливе лише після тижня «тиші».

Водночас, бойовики продовжують гатити по ділянці «розведення» військ біля Золотого.

Напередодні прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль має певний вплив на бойовиків на Донбасі, але гарантувати відведення військ він не може.

Водночас, МЗС РФ закликало Україну до розведення військ у Золотому і Петровському, яке мало розпочатись 7 жовтня, незважаючи на обстріл з боку російських бойовиків.

Leopolis.news

Львів: 1° C
24.09
26.9