Два львівські університети – серед переможців конкурсу українсько-литовських наукових проєктів

http://leopolis.news/post/9199/dva-lvivski-universytety--sered-peremojciv-konkursu-ukransko-lytovskyh-naukovyh-proektiv

09/10/2019

 

Про це повідомляє офіційний сайт Міносвіти.

Спільні дослідження стосуватимуться лікування хвороб, екології, нових матеріалів та технологій, енергозбереження тощо. У проєктах братимуть участь 8 українських вишів та 4 наукових установи з різних регіонів України - Києва, Одеси, Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Харкова. Повний список проєктів-переможців можна переглянути тут.

Львівські проєкти:

  • Львівський національний університет імені Івана Франка – проєкт «Донор-заміщені похідні 1,2,3-триазолу як матеріали для органічних світловипромінюючих діодів»;
  • НУ «Львівська політехніка» –  проєкт «Розробка високоефективних органчних білих світлодіодів на основі ексиплексної та уповільненої флюоресценції для новітніх систем освітлення».

«Литва є нашим стратегічним партнером за багатьма напрямами. Так, у сфері науки ми маємо вже 26 років продуктивного діалогу та успішної співпраці. За цей час наші науковці разом впровадили 38 проєктів, плюс зараз завершують роботу в 13 спільних проєктах, розрахованих на 2018-2019 роки. За кількістю проєктів це другий показник серед усіх країн, з якими зараз виконуємо двосторонні дослідження, більше маємо лише з Польщею», - зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович, який є головою української частини Комісії.

Він нагадав, що конкурс на 2020-2021 роки було оголошено в березні цього року. Загалом на нього надійшло 72 проєкти від 53 вишів, 18 наукових установ та 1 лабораторії. Усі вони пройшли незалежну наукову експертизу в обох країнах - саме на основі оцінок експертів Комісія приймала рішення про відбір проєктів. Це проєкти, які з обох сторін одержали найвищі оцінки експертів. Також враховувався регіональний баланс та розподіл за пріоритетними напрямами.

Leopolis.news