logo
28/03
2 ...

У п’ятницю у Львові відкриють виставку особистих речей учасників бойових дій

09-10-2019 19:462032

У п’ятницю у Львові відкриють виставку особистих речей учасників бойових дій
Фото: ЛОДА

11 жовтня, у п’ятницю, о 16 годині Львівський музей історії релігії презентує виставку «Прапор як доля». Виставка приурочена до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яку вважають захисницею та покровителькою козаків. Цього дня відзначають і День української повстанської армії, а з 14 жовтня 2014 року - День захисника України.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Український прапор був свідком найвеличніших історичних подій боротьби і становлення нашої держави.  Ця виставка – пам’ять про тих, хто стоїть на захисті рідної землі, хто героїчно боронить незалежність і суверенітет держави на сході країни. Організатори мали на меті підкреслити значення прапора для українців сьогодні, у часи випробування. За допомогою пам’яток, особистих речей наших захисників розповісти як про них самих, так і про предмети, які супроводжували воїнів у зоні АТО.

У виставковій залі музею на відвідувачів чекають справжні артефакти із найгарячіших точок бойових дій: синьо-жовті й червоно-чорні прапори, маскувальна сітка, снайперські кулі. Серед численних речей – особисті речі воїнів: нарукавні знаки, молитовник, настільний хрестик, лист-оберіг із ладанкою, вервичка. Цікавою є колекція шевронів військовослужбовців різних бригад і батальйонів; неформальних нашивок.

Доповнить виставку одяг капеланів: камуфльована куртка, єпитрахиль, хрест і кропило отця Михайла Білецького (настоятель військового храму Стрітення Господнього у Львові), камилавка отця Тараса Михальчука (військовий капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ, душпастир Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла), інших.

Тематичну експозицію побудовано спільно з Національним військово-історичним музеєм України (Київ), Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Львів), Воєнно-історичним музеєм 58 будинку офіцерів (Львів), головою волонтерської організації «Маскувальна сотня» отцем-капеланом Юрієм Курилом (Херсон).

Автори виставки – художники-реставратори Львівського музею історії релігії Оксана Гірняк і Лідія Григель.

Виставка чинна протягом місяця.

Leopolis.news