У МЗС запевняють, що «формула Штайнмайєра» не передбачає жодних автономій на Донбасі

http://leopolis.news/post/9220/u-mzs-zapevnyayut-shcho-formula-shtaynmayera-ne-peredbachae-jodnyh-avtonomiy-na-donbasi-

09/10/2019

Про це він написав у соцмережах.

«Формула Штайнмайєра не існує у природі відірваною від усього іншого, з формули Штайнмайєра не починаються переговори, все про що каже формула Штайнмайєра — це про те, як може набрати чинності закон про особливості місцевого самоврядування. Наголошую, ніякої автономії там немає, тільки місцеве самоврядування», – повідомив Макеєв.

Він наголосив, що вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей мають бути демократичними і відповідати стандартам ОБСЄ. 

«Такі вибори будуть визнані демократичними тільки тоді, коли спостерігачі ОБСЄ побачать, що на виборчих дільницях немає „урків“ з автоматами, що поряд з виборчими дільницями немає танків, що будь-який громадянин України, який перебуває на цій території може прийти і проголосувати, у тому числі 1,5 млн ВПО, що українські ЗМІ висвітлюватимуть цей процес, що український ЦВК проводитиме ці вибори, і що будь-який громадянин України зможе балотуватися на цих виборах і будь-яка українська політична партія може висувати свої кандидатури на цих виборах», – зазначив Макеєв. 

Таким чином, вимога дипломатів до РФ, яку підтримують українські партнери по нормандському формату, — це вивести збройні сили і дати можливість Україні відновити суверенітет над сьогодні окупованою територією. 

«Ідеться про місцеві вибори. Ніяких президентів, ніяких автономій, ніхто обирати там не дозволить, тому що Україна є унітарною державою», — уточнив Макеєв. 

Leopolis.news