logo
12/06
11/06
10/06
08/06
07/06
06/06
05/06
04/06
2 ...

Європарламент визнав лукашенка причетним до війни в Україні та закликав МКС видати ордер на його арешт

14-09-2023 14:231273

Європарламент визнав лукашенка причетним до війни в Україні та закликав МКС видати ордер на його арешт
Фото: tsn.ua

Європарламент визнав самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка причетним до війни проти України нарівні з російським диктатором володимиром путіним і закликав Міжнародний кримінальний суд видати ордер на його арешт.

Відповідну резолюцію ухвалили 13 вересня у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту, повідомляють Факти ICTV.

У документі йдеться про його відповідальність за переслідування українців. Законодавча організація Європейського Союзу стверджує, що лукашенко визнається співучасником російських воєнних злочинів на території України.

Резолюція детально перераховує та описує безліч злочинів, скоєних білоруським режимом. У ній фіксується факт розпалювання ненависті, активної участі в антиукраїнській пропаганді, яку проводять сили режиму лукашенка.

Водночас у резолюції наголошується, що саме режим лукашенка надав дозвіл на агресію проти України з території білорусі, здійснюючи пряме постачання боєприпасів і військового спорядження російській армії.

«Нелегітимний режим лукашенка став повним співучасником невиправданої агресивної війни росії та воєнних злочинів проти України», – йдеться в документі.

Депутати Європарламенту вважають за потрібне застосувати проти білорусі санкції, які діють проти росії.

Також Європарламент закликав Міжнародний кримінальний суд видати міжнародний ордер на арешт лукашенка. У документі наголошується, що Рада ЄС має розширити перелік осіб із білорусі, на яких поширюються санкції Євросоюзу.

В Європарламенті нагадали, що більшість громадян білорусі не підтримують агресію проти України. Вони зауважують, що частина з них борються проти рф у складі української армії, зокрема, у полку імені Кастуся Калиновського.

 

 

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news