У Львові обговорюють перспективи міжкультурного та міжетнічного діалогу в області

http://leopolis.news/post/9277/u-lvovi-obgovoryuyut-perspektyvy-mijkulturnogo-ta-mijetnichnogo-dialogu-v-oblasti

10/10/2019

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

Відтак, учасники дискутуватимуть щодо ролі громадських організацій у забезпеченні міжкультурного діалогу, особливостей реалізації та захисту виборчих прав національних меншин. Також розглянуть міжнародну нормативно-правову базу захисту прав національних меншин в Україні, інституційні та політико-правові механізму захисту прав та збереження мовно-культурної ідентичності, державну політику України та Республіки Польща щодо захисту прав національних меншин, міжкультурний діалог у Львівській області: історію та сучасність.

Організатори конференції – департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, кафедра політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Нагадаємо, що конференція відбувається в межах ІV Форуму національних товариств Львівщини «Разом в Незалежній Україні». Форум стартував у неділю, 6 жовтня, і розпочався урочистою ходою членів національно-культурних товариств Львівщини від приміщення Львівської обласної державної адміністрації до Львівського палацу мистецтв.

В національних костюмах вулицями Львова з українськими прапорами та прапорами своєї етнічної батьківщини пройшли поляки, греки, грузини, вірмени, азербайджанці, болгари, білоруси, євреї, кримські татари, роми, німці, чехи та представники інших національностей, задекларувавши - «Україна єдина. Україна це ми». Опісля на території Львівського палацу мистецтв відбувся святковий концерт за участю колективів національно-культурних товариств Львівщини. Окрім цього, учасники форуму взяли участь у флеш-мобі «Україна єдина. Крим –це Україна». Детальніше тут.

Зазначимо, що Форум національних товариств Львівщини відбувається вже вчетверте. Це майданчик для представлення культури й традицій представників різних національностей, що проживають у Львівській області, а також обговорення проблем міжетнічного та міжкультурного діалогу.

Leopolis.news